niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Jeszcze dzisiaj ma mocno wiać!

Jeszcze dzisiaj ma mocno wiać!

W dalszym ciągu trwa zima – w kalendarzu i realu. Po nocnych opadach śniegu mamy pogodny i słoneczny dzionek. A to wydaje się sugerować, że w trakcie dnia po owej zimie niewiele pozostanie. Takie jednak są uroki współczesnej zimy. Globalne ocieplenie klimatu robi więc swoje. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe widzimy, że taka sytuacja może utrzymać się do końca stycznia. W takich warunkach pogodowych możemy więc egzystować nawet do lutego. A dzisiejszy dzionek jest słoneczny i piękny, w związku z czym śnieg w szybkim tempie topnieje. Mamy jednak nadzieję, że będzie on dla wszystkich dniem dobrym i radosnym. Pozdrawiamy naszych czytelników i życzymy dobrego zdrowia. Nie zapominajmy również o tym, że zbliżają się zimowe ferie, dzieli nas od nich nieco ponad 8 dni. Tymczasem przestrzegamy przed silnym wiatrem który zbliża się do Polski. Wszystko za sprawą orkanu Frederieke!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 17 stycznia br. w 26 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 17 dniem roku, do jego końca pozostało więc 338 dni.

To już 26 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia wyniesie około +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 737 – 732 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.58, zaś zmierzch około godz.: 16.51.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.37 zajdzie natomiast o godz. 16.17 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 40 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 38 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 18 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 46 minut, 10 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 38 minut, 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Parlament jest niezwykły. Ktoś wstaje, by przemawiać, i nic nie mówi. Nikt go nie słucha. Potem nikt się z nim nie zgadza”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi, gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje”.

A jak tam nasi czytelnicy czują się na zdrowiu? Niestety aktualna pogoda sprzyja zachorowaniom. Pamiętajmy, że sami możemy sobie pomóc w tym zakresie. Jak? Ano bardzo prosto – stosujmy regularnie profilaktykę. Unikajmy możliwości zarażenia się, zajadajmy się świeżymi witaminami, stosujmy domowe babcine sposoby na herbatki i mikstury, które wspomagają nasze organizmy. To się po prostu opłaca. Po co niepotrzebnie później spędzać czas w przychodni zdrowia i ….. łóżku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja