niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Jesteśmy o krok od arcydługiego weekendu kwietniowo-majowego.

Jesteśmy o krok od arcydługiego weekendu kwietniowo-majowego.

W ostatnich dniach pogoda zmienia się bardzo dynamicznie. Bywa tak, że w trakcie trwania dnia aura zmienia swoje oblicze kilka razy! Tak właśnie mieliśmy wczoraj i przedwczoraj. I jak tu nie mówić o miesiącu kwietniu – że kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Na całe szczęście, pogoda się stabilizuje i idzie ciepło. To ważne zwłaszcza w aspekcie tego, że już za kilka godzin rozpoczynamy arcydługi weekend kwietniowo-majowy. Tymczasem o rzut beretem mamy miesiąc maj. Ważne jest to, że mamy widoki na pozytywną zmianę pogody, dlatego w tym zakresie możemy mieć dla naszych czytelników dobre wiadomości. Ociepli się, nie powinno padać. Ale, natura jednak zmienną jest i może się okazać, że …. . No właśnie – czas pokaże jak będzie. A zapowiedzi na zbliżający się weekend są umiarkowanie optymistyczne. Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia i miłego arcydługiego weekendowania.

Tymczasem za nami jest bardzo chłodna dzisiejsza noc. Temperatura przy gruncie spadała nawet poniżej zera.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 27 kwietnia br. w 38 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 117 dniem roku, do jego końca pozostało więc 248 dni.

I wreszcie mamy 38 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +17oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Od samego rana dzień jest lekko zachmurzony i nie za ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 41%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.52, zaś zmierzch około godz.: 20.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.28 zajdzie natomiast o godz. 19.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 31 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 27 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 52 minuty, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 27 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Świat nie musi mieć sensu. Sens rodzi się wraz z Twoją wyobraźnią. Czy jednak będzie on lepszy czy gorszy – to już Twoja decyzja”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: ,,W kwietniu łagodne kwiatki, w grudniu śnieżne płatki”.

Mamy ostatnie dni kwietnia. Za kilka dni będziemy mieli już maj, miesiąc zakochanych, bodajże najpiękniejszy miesiąc w roku. Na najbliższe dni liczymy na cudowną wiosenną pogodę. Niestety mogą nam towarzyszyć zachmurzenie i przelotne lekkie opady deszczu. Pod względem temperatury również nie będzie żadnego szaleństwa, ale ma być ciepło. Chciałoby się, by w długi weekend pogoda była superowa, ale musimy się zadowolić tym co będzie. Starajmy się więc w tym okresie wykorzystać wszystkie chwile z piękną pogodą.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja