poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » To już dzisiaj! Jeśli święto pieczonego ziemniaka to tylko na rudzkiej wąskotorówce. Zapraszamy. Uwaga: zmiana terminu!

To już dzisiaj! Jeśli święto pieczonego ziemniaka to tylko na rudzkiej wąskotorówce. Zapraszamy. Uwaga: zmiana terminu!

UWAGA: ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne to wydarzenie zostało przesunięte na dzień 30.09.2017 r. ( sobota ).

Zbliża się czas wykopków, zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków ( kartofli, gruli, pyr ). W związku z powyższym rudzka Kolejka Wąskotorowa zaprasza na kolejkowe święto pieczonego ziemniaka. Szczegóły zamieszczamy poniżej.

W planie wydarzenia:

  1. Przejazd kolejką do stacji Stanica na tradycyjne wykopki. Tutaj odbędą się zawody w zbieraniu ziemniaków, wygrywa drużyna która nazbiera najwięcej kartofli na członka rodziny. Powrót do stacji Rudy, ciąg dalszy przy ognisku.
  2. Obieranie i ucieranie ziemniaków na czas
  3. Wykonanie najciekawszej pieczątki, oczywiście z ziemniaka
  4. Zabawa przy muzyce

Termin: sobota, 23 września 2017 r.

Za każdą konkurencję trzy najlepsze drużyny otrzymują medal złoty, srebrny lub brązowy.

Nagrodą dla wszystkich będzie wspólne smażenie i spożywanie placków ziemniaczanych upieczonych na ognisku.

Dla każdego uczestnika przewidujemy, oprócz dobrej zabawy: kawę, herbatę, placki ziemniaczane, ziemniaki do upieczenia, ziemniaki gotowane z tzatzikami, wodę mineralną a dla dzieci soczek.

Koszt uczestnictwa:

*** 30,- zł. osoba dorosła,

*** 25,- zł. dzieci w wieku od 3 do 18 lat,

*** 75,- zł. bilet rodzinny.

Rezerwacja miejsc na adres email kontakt@kolejkarudy.pl lub pod numerem telefonu 500 282 732, proszę o podanie ilości osób z podziałem na dzieci do i powyżej 3 lat oraz dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

Redakcja