wtorek , 19 Styczeń 2021
Home » Aktualności » ,,Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”.

,,Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”.

Witamy w środowy poranek. Trwa  kolejny tydzień lutego. Za oknem mamy pochmurną pogodę, niestety powietrze nie jest czyste. Od samego rana jest pogodnie, czekamy na to, by zza chmur odważniej spojrzało słońce. Degustujmy więc wszystkie ,,dobroci” dzisiejszego dzionka. Nawet gdyby na ten cel mieliśmy niewiele czasu. Słońca brakuje nam bowiem ponad wszystko. Po kilku dni przepięknego przedwiośnia, czeka nas kolejnych kilka dni chłodniejszych i z gorszą pogodą.

Generalnie patrząc na kalendarz widzimy, że za nami jest już niemal cała druga dekada lutego, a skoro tak to już niedługo nadejdzie marzec i …… mamy nadzieję, że Wiosna. Trudno jednak już dzisiaj a więc na równy miesiąc przed tym wydarzeniem wyrokować jak ta wiosna będzie i kiedy tak doprawdy nadejdzie. Ta kalendarzowa zawita bowiem do nas tradycyjnie 21 marca, natomiast meteorologiczna już z początkiem marca. Ale my po doświadczeniach sprzed 6 lat wiemy, że z tą Wiosną to różnie bywa. Czasami już jest ( w kalendarzu ) a jej nie ma, a czasami już jest a jeszcze jej nie ma ( w kalendarzu ). Nasza tegoroczna nadzieja jest taka, że przyjdzie nam doświadczyć zarówno przedwiośnia jak i wiosny. I tego się trzymajmy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 20 lutego br. – w 61 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 51 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 314 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 61 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około 4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.13, zaś zmierzch około godz.: 17.45.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.48 zajdzie natomiast o godz. 17.12 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest już 2 godziny i 22 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 3 godziny i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 20 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 57 minut i 46 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny,22 minuty i 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Leon, Ludomira, Leona i Aulus. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”.

Nasze ludowe przysłowia zdają się potwierdzać nasze życiowe doświadczenia. A jeśli tak, to chyba powinniśmy się spodziewać wczesnej wiosny. Cóż? Nie pozostaje nam nic innego jak tylko bacznie obserwować ostatnie dni zimy, a potem okres przedwiośnia no i samej wiosny. Nie ukrywamy, że chciałoby się, aby dzisiejsze przysłowie w tym roku się ziściło się.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja