środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Jesień przyjdzie za 3 dni.

Jesień przyjdzie za 3 dni.

Przyznajmy szczerze, że nie odczuwamy szczęścia, czy też zadowolenia z faktu, że czas tak szybko mija. Przecież jeszcze tak niedawno mieliśmy wakacje a tutaj szybkimi krokami zbliżamy się do przesilenia letnio-jesiennego. Tak, tak, ten fakt stanie się już w bieżącym tygodniu. Dowodzi to dobitnie, że trwa ostatni tydzień lata AD 2018. Po nim nadejdzie jesień. Mamy nadzieję, że piękna. I niby fakt kolejnego weekendu musi cieszyć, ale tak do końca nie jest, bowiem czas mija bezpowrotnie. I przemijanie staje się brutalnym faktem. A poza tym ten kolejny weekend – w połowie będzie już ,,należał” do jesieni. Dosyć jednak biadolenia w tej kwestii, bowiem żyć trzeba nadal, a z życia trzeba czerpać tyle, ile się tylko da. Lato nam się kończy, przed nami kolejna pora roku. Ona również potrafi być piękna i znośna. Temu jednak przeczy to co widzimy za dzisiejszym porannym oknem. A jaka de facto będzie w kolejnych dniach, czas pokaże.

Delikatnie przypominamy, że oto w naszych lasach nastała ,,era” grzybozbierania. Grzyby są, grzybiarzy jest równie dużo, mamy więc wzajemnie o co rywalizować. Zapraszamy do naszej redakcji z wszelkimi informacjami o grzybach, ale nade wszystko o znalezionych okazach. Może w ten sposób uda nam się wyłonić grzybiarza roku? Któż to wie. Zapraszamy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 20 września br. w 91 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 263 dniem roku, do jego końca pozostały więc 102 dni.

Przeżywamy 91 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia spadnie do około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, noc jednak była stosunkowo chłodna. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 70 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.57, zaś zmierzch około godz.: 19.20.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.30 zajdzie natomiast o godz. 18.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 16 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 20 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 4 minuty, 46 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 15 minut i 20 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Denis, Dionizy, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Klemens i Mieczysława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,A jak wyjdzie śmiesznie? Ludzie się pośmieją i koniec. Wielkość nie boi się śmieszności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie wart w gębie języka, kto nim brata dotyka”.

Pomimo, że kalendarzowa jesień przyjdzie lada co, śmiało możemy powiedzieć, że ona jest już u nas. Aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć za okno. Pogoda jest od kilku dni przepiekna – zapewne ta jesień przyniesie nam jeszcze wiele radości, ciepła, słońca i coś tam jeszcze. Miejmy taką nadzieję i starajmy się pogodnie, radośnie i nade wszystko godnie przeżyć ostatnie chwile lata i godnie pożegnać tą porę roku. Kolejne lato wróci za 9 miesięcy! Ale odliczanie od nowego roku poleci nam już ,,z górki”.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja