czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Jednostka wojsk terytorialnych jednak w Kuźni!

Jednostka wojsk terytorialnych jednak w Kuźni!

Jak informuje raciborskie Radio Vanessa zapadły pierwsze decyzje w sprawie lokalizacji jednostki wojsk terytorialnych w Kuźni Raciborskiej. Właśnie zaakceptowana została przyszła siedziba jednostki, czyli budynek po podstawówce przy ulicy Arki Bożka. O szczegółach w tej sprawie czytaj i patrz poniżej.

Jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej coraz bliżej realizacji w Kuźni Raciborskiej. Właśnie zaakceptowana została przyszła siedziba jednostki, czyli budynek po podstawówce przy ulicy Arki Bożka. – Otrzymaliśmy informacje z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, że obiekt – ten który był wskazywany w Kuźni Raciborskiej, budynek po szkole, został zaakceptowany i powstanie tam jednostka – informuje komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku – ppłk Andrzej Sygulski.

W rybnickim WKU podkreśla się fakt, że terenu Kuźni Raciborskiej są idealne do ćwiczeń. Miasto nie jeden raz narażone było już w swojej historii na sytuacje kryzysowe – powodzie i pożary. Zadania jakie stawia się przed nowym tworem jednostką WOT, to także pomoc regionowi na wypadek wspomnianych kataklizmów.

O jednostce wiadomo już coraz więcej. Na co dzień pracować ma tam kadra odpowiedzialna na bieżącą działalność, okresowo – na zasadzie przydziału mobilizacyjnego do ćwiczeń, przebywać będą tam terytorialsi. – Nie wszyscy ludzie będą tam w jednym czasie razem. Będzie dowództwo, kadra kierownicza, która będzie organizowała proces i system szkolenia, będą na bieżąco utrzymywali jednostkę wojskową w gotowości, bo każda jednostka musi w pewnym momencie osiągnąć gotowość bojową, gotowość do działania – to będzie ich zadanie – dodaje ppłk Sygulski. Pozostali żołnierze będą przychodzili tylko na ćwiczenia.

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rybniku dostępne są już materiały informacyjne – ulotki, z których dowiedzieć można się więcej o wstąpieniu w szeregi terytorialsów.

Gotowość do ćwiczeń będzie też odpowiednio rekompensowana. Jak dowiadujemy się w rybnickim WKU – ma to być około 500 złotych za gotowość i następnie za każdy dzień ćwiczeń, szeregowy otrzymuje w granicach 90 złotych.

*** Posłuchaj także tutaj: http://www.vanessa.fm/siedziba-wot-w-kuzni-raciborskiej-zaakceptowana-wku-spisuje-terytorialsow/

Redakcja