niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Jedni grali, drudzy ….. odpoczywali. Lokalna liga w pigułce.

Jedni grali, drudzy ….. odpoczywali. Lokalna liga w pigułce.

W lokalnych rozgrywkach piłkarskich znajdujemy się już niemal na finiszu. Ostateczne decyzje dotyczące awansu lub spadku ważyć się będą do ostatniego gwizdka sędziego. I nie ma w tym przesady. Na ostrzu noża jest bowiem sytuacja kuźniańskiej Stali, która swój bardzo ważny mecz wygrała z Markowicami. Dalej jednak walka o awans trwa i rozstrzygnie się w ostatnim ligowym meczu. Patrząc na tabelę i układ meczów w ostatniej kolejce, to różnie to z awansem Stali może być.

BUK i Koziołki wcześniej zapewniły sobie w swoich ligach spokojny byt. Tym spokojnym bytem jest pozostanie w danej klasie rozgrywek. Niestety obydwie te drużyny w trakcie całego sezonu miały wzniosy i upadki. To wszystko doprowadziło do takiej sytuacji, że obydwie te drużyny nie mogły nawet myśleć o awansie do klasy wyżej. A stać je było na awans.

W swoim meczu z minionego weekendu BUK pokonał u siebie drużynę z Kobyli 4:2. Koziołki swojego meczu nie rozegrały, bowiem Rzuchów do Rudy Kozielskiej nie dotarł. Może w kolejnym sezonie będzie lepiej i obydwa nasze zespoły zgłoszą swoje ambicje grania w klasie wyższej. Czas pokaże, czy tak się stanie.

O losie zespołu LKS Jankowice pisaliśmy już wielokrotnie. Zespół ten spadł do najniższej klasy rozgrywek z marnym dorobkiem punktowym. Fakt jest taki, że z klasy ,,C” nie ma już gdzie spadać. Dlatego Jankowice muszą wybrać – albo mobilizacja całego klubu i walka o przyszłoroczny powrót do Serie ,,B”, albo zespół ten popadnie w C-klasowy marazm. Czy środowisko piłkarskie w Jankowicach gotowe jest poczynić zmiany w zarządzaniu klubem oraz w samym zespole? Od tego będzie zależało będzie którą drogą podąży jankowicki klub.

Tymczasem jak pokazała miniona kolejka, zespół z Jankowic pogubił się na całego. Niestety KTOŚ WAŻNY w klubie podjął decyzję, że zespół na ostatni mecz nie pojedzie. I nie pojechał! W ten sposób zespół Odry Nieboczowy niestety nie mógł rozegrać swojego ligowego meczu. Parafrazując więc powiedzenie – ,,prawdziwego mężczyznę poznaje się nie jak zaczyna a jak kończy”, można w przypadku zespołu Jankowic powiedzieć, że – ,,prawdziwy zespół poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna”. Portal 90 minut.pl pisze bowiem na swoich łamach – goście ( Jankowice ) na mecz 9 czerwca br. nie dojechali.

Poniżej przedstawiamy uzyskane w ten weekend wyniki:

Wyniki:

^^^ Klasa ,,A”:

LKS ,,BUK” Rudy – Płomień Kobyla      4:2

^^^ Klasa ,,B”:

*** KS Kuźnia Raciborska            – LKS 07 Markowice (Racibórz) 3:2

*** Odra Nieboczowy – LKS Jankowice ( goście na mecz nie dojechali ! ),

*** LKS Ruda Kozielska – Strzelec Rzuchów ( goście na mecz nie dojechali ! ),

Redakcja