poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Za nami pierwszy listopadowy weekend. Był długi i w zasadniczym jego fragmencie bardzo pogodny.  A przed nami w tygodniowej perspektywie jest święto 11 listopada. W tym roku jednak to święto wypada w niedzielę. Chciałoby się powiedzieć – niestety w niedzielę. Ale ,,z pomocą” idą nam rządzący chcący z okazji 100-lecia Niepodległości naszego kraju dać nam dodatkowy dzień wolnego. Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale proponowana zmiana ma polegać na tym, by poniedziałek 12 listopada br. był dniem świątecznym wolnym od pracy. W ten oto sposób, szykuje nam się kolejny długi jesienny weekend – sobota, niedziela i poniedziałek. Za oknem mamy słoneczny i rześki poranek. Wygląda na to, że czeka nas pogodny dzionek. Ładna pogoda ma również być w pozostałe dni tygodnia. Mamy nadzieję, że gdy na dworze będzie pogodnie, wielu z nas dany dzionek spędzi na łonie natury, oddając się rekreacji i wypoczynkowi. Po 2 dniach niepogody są one mile widziane.

Poza tym pamiętajmy o zaległych jesiennych pracach. Jeśli nie wykonamy ich teraz, to kiedy? Miłego i pogodnego dzionka życzymy wszystkim naszym czytelnikom. A w swojej pamięci sięgajmy odrobinę do przodu, gdzie na horyzoncie ( dokładnie za niespełna 4 tygodnie ) przeżywać będziemy …… I niedzielę tegorocznego Adwentu ( 2 grudnia br.).

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 5 listopada br. w 44 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 309 dniem roku, do jego końca pozostało więc 56 dni.

Przeżywamy 44 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +18oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.09, zaś zmierzch około godz.: 16.50.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43 zajdzie natomiast o godz. 17.17 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 34 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 26 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 29 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 5 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 50 minut, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 29 minut i 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Florian, Marek i Sławomir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Żadna wielka miłość nie umiera do końca”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Miniony tydzień szybkimi krokami dobiegł nam do końca. Jesień trwa na dobre. My jednak mamy dla naszych czytelników dobre informacje – mianowicie czeka nas okres dobrej pogody z lekkimi odchyleniami. To wszystko do około 20 listopada br. Ta zmiana pogody widoczna jest już od niedzielnego popołudnia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja