wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Rudzki BUK z meczu na mecz stacza się w stronę klasy ,,B”!!! Jak zagrają w ten weekend?

Rudzki BUK z meczu na mecz stacza się w stronę klasy ,,B”!!! Jak zagrają w ten weekend?

Z ostatniej chwili: bardzo złe i niepokojące wiadomości dla kibiców rudzkiego BUK-u doszły do nas z Bukowa gdzie zakończył się mecz tamtejszego Wypoczynku i rudzkiego BUK-u.  Niestety nasi zawodnicy zapatrzyli się we wczorajszy wynik i grę reprezentacji Polski w Danii. Dzisiejszy mecz zakończył się analogicznym pogromem BUK-u 4:0!!! W ten oto sposób ostatnia drużyna w tabeli spuściła niezłe lanie drużynie z Rud. Jest to już 4 przegrana w 5 meczach. Najwyższa więc pora by Zarząd klubu ogłosił najwyższy stopień mobilizacji w klubie. Jak bowiem widzimy nasza drużyna szybkimi krokami stacza się w stronę klasy ,,B”. Po spadku z klasy okręgowej zadziałał na naszą drużynę efekt domina.Wołamy więc głośno – S.O.S.!!!!  

Mija kolejny tydzień, przeżywamy kolejny weekend a skoro tak, to już dzisiaj na boisko wybiegną drużyny z lokalnych lig piłkarskich. Jak zwykle ta kolejka rozgrywek rozegrana zostanie w sobotę i niedzielę. Po wielu zawiedzionych nadziejach w minionym tygodniu, w ten weekend mamy kolejne nadzieje, bowiem tylko je możemy mieć. Owe nadzieje dotyczą nade wszystko gry i wyników BUK-u, Jankowic ale również Koziołków. O formę kuźniańskiej Stali możemy bowiem być spokojni. Tym razem mamy również mecz derbowy w klasie rozgrywek ,,B”. Koziołki podejmą bowiem drużynę ze stolicy naszej gminy. BUK zagra z drużyną z samego dna tabeli Serie ,,A”, z kolei Jankowice podejmą na swojej arenie drużynę z Gamowa. Poniżej podajemy pełny zestaw par, terminy i miejsca poszczególnych meczów, oraz krótki przedmeczowy komentarz.

 

^^^ ,,A” klasa – kolejka V

Sobota, 02.09.2017 r. godz. 16:00

*** LKS Wypoczynek Buków – LKS ,,BUK” Rudy

W Bukowie zapowiada się na ciężki mecz dla BUK-u ale i dla Wypoczynku. Stawka jest bowiem wysoka.  Obydwa zespoły nie dają jak na razie swoim kibicom zbyt wielu powodów do radości. Buków nie zdobył jeszcze żadnego punktu, a i jego bilans bramkowy woła o pomstę do nieba. Z kolei Rudy nie prezentują się zdecydowanie lepiej. Mają na swym koncie tylko 1 punkt. Zawodnicy BUK-u w sobotnie popołudnie udadzą się do Bukowa, gdzie powalczą o kolejne punkty. Wedle wskazań tabeli, to właśnie zespół gości jest faworytem. Trzeba jednakże pamiętać, że każda passa, czy dobra, czy zła kiedyś się kończy. Czy tak właśnie będzie w przypadku zespołu Bukowa i to on zdobędzie pierwsze w tym sezonie punkty? A może wreszcie BUK obudzi się po serii 3 kolejnych porażek? Zachęcamy naszych zawodników do rzetelnego podejścia do dzisiejszego meczu. Zagrajmy głową i nogami ale nade wszystko skutecznie a wtedy o grę i jej efekty możemy być spokojni.

 

^^^ Klasa ,,B”:

Niedziela, 03.09.2017 r. godz. 15:00

*** LKS Jankowice – LKS Gamów

Przed Jankowicami trudne zadanie. Ekipa Michała Wilka ma obecnie na swym koncie zaledwie 2 punkty. Ekipa Gamowa, która ma 1 spotkanie zaległe ma o 1 punkt mniej. A skoro tak, to w niedziele w Jankowicach odbędzie się mecz z gatunku – na dnie tabeli. Stawka więc i tego meczu jest bardzo wysoka. Trudno jest wskazać faworyta tego meczu. Za Jankowicami przemawia siła swojego boiska, jednak Gamów to nie ,,szmacianka”. Nie ma więc wyraźnego faworyta. Gamów pokazał już bowiem nie raz, że grać potrafi. Niestety nie zawsze ta gra drużynie wychodzi.

Z kolei Jankowice, które w poprzednim sezonie nie grały źle, teraz nieco się pogubiły. Czy w starciu z Gamowem się odnajdą, dzięki czemu dopiszą do swego konta kolejne punkty? Wszystko więc wskazuje, że w niedzielne popołudnie w Jankowicach emocji nie zabraknie.

Niedziela, 03.09.2017 r. godz. 15:00

*** LKS Ruda Kozielska – KS Stal Kuźnia Raciborska

W tym meczu mamy więc derby gminy Kuźnia Raciborska. W meczu tym faworytem wydaje się być kuźniańska Stal a za Koziołkami przemawia tylko siła swojego boiska. W pozostałych bowiem fragmentach piłkarskiego rzemiosła ,,póki co” Stal bije drużynę z Rudy Kozielskiej.

Ruda Kozielska, ma na swym koncie 4 punkty. Kuźniańska Stal ma ich 10 i zajmuje 5 miejsce w tabeli. Ekipa ta w tym sezonie postawiła sobie jasny cel – powrót do ,,A” klasy. By go osiągnąć musi wygrywać. Póki co wydaje się być zdecydowanym faworytem w nadchodzącej potyczce, lecz pamiętać trzeba, że mecze derbowe zwykły rządzić się swymi własnymi prawami. Czy potwierdzi się to także w Rudzie Kozielskiej, przekonamy się już w niedzielę.

 

^^^ Klasa ,,C” grupa II – kolejka I

Klasa ,,C” w ten weekend rozpoczyna swoje rozgrywki. A w niej mamy drużynę z terenu naszej gminy – LKS Płomień Siedliska. Przypomnijmy, że Płomień jest spadkowiczem z Serie ,,B”, co wydaje się wskazywać na to kto jest faworytem tego meczu, zwłaszcza w aspekcie tego gdzie mecz będzie rozegrany. Piłka jest jednak okrągła a aktualna forma Płomienia stanowi dla nas tajemnicę. Poczekajmy więc na ostatni gwizdek w sobotnim meczu by móc powiedzieć jaka forme wypracował na ten sezon Płomień.

Sobota, 2.09.2017 godz. 16:00

*** LKS Płomień Siedliska – LKS Wojnowice.    Redakcja