czwartek , 19 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Jak tu patrząc za okno nie stwierdzić, że idzie jesień.

Jak tu patrząc za okno nie stwierdzić, że idzie jesień.

kogut piejeW dniu wczorajszym rozpoczęliśmy kolejny tydzień pracy i nauki. Dla ,,szkolaków” będzie to pierwszy tydzień nauki. Zapewne więc w szkołach i przedszkolach praca powoli powróci na swoje normalne tory i osiągać będzie swój rytm. A za nami mamy już inauguracje roku szkolnego. Tak, tak powróciliśmy do szkół, nastał wrzesień, lato za niedługo dobiegnie końca a my wkroczymy w kalendarzową jesień. Ze wszystkimi jej urokami i wadami. Tymczasem po deszczowym weekendzie pogoda coraz bardziej się stabilizuje i z dnia na dzień jest coraz cieplej i przyjemniej. Oj, taka pogoda sprzyja bardzo wegetacji grzybów. Nie mamy więc na co czekać, tylko wychodźmy do lasu. Przyjemnych chwil spędzonych na łonie natury.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 5 września br. Dzisiejszy dzień jest 77 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 250 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 116 dni.

To doprawdy 77 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +19oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +20oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 56%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.08 zajdzie natomiast o godz. 19.22 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 14 minut. Noc ma więc 10 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 44 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Herakles, Wawrzyniec, Dorota, Herkules i Justyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź oszczędnym abyś mógł być szczodrym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą”.

Piękne maja być kolejne dni. Po fali upałów i dniach deszczowych nieco się ochłodziło. Ale w tej chwili pogoda poprawiła się w sposób znaczny. Wszystko to powinno doprowadzić do zmiany warunków naszego życia i jego komfortu.

Fakt, że dni są coraz krótsze. Nieuchronnie zbliżamy się ku jesieni, ale przecież taka jest kolej rzeczy. Jesień też potrafi być piękna. Miejmy wiarę, że tak właśnie będzie. Pamiętajmy również o tym, że każda pora roku ma swój urok, musimy tylko chcieć go zauważyć. Ważne również jest to, aby jak najwięcej przebywać na słońcu, nasze organizmy potrzebują tego bezwzględnie. Jesienią i zimą w tym zakresie może być różnie. Cały czas jednak mamy poważny głód umiarkowanych opadów deszczu i wody.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego miłego, radosnego oraz zdrowego powakacyjnego wtorku.   Redakcja