niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » ,,Jak pogoda w Św. Błażeja, będzie ze śniegiem Wielka Niedziela”.

,,Jak pogoda w Św. Błażeja, będzie ze śniegiem Wielka Niedziela”.

Witamy w zimowy ale stosunkowo ciepły sobotni poranek. Na dworze mamy przecudowny słoneczny ale lekko mroźny dzionek. Pogoda od samego rana bardziej przypomina więc przedwiośnie niż zimę. Czyżby więc uzasadnione było stwierdzenie, że oto idzie ku wiośnie? Miejmy nadzieję, że w trakcie dnia aura nie sprawi nam żadnej niespodzianki i nie dojdzie do jej załamania. Tego typu pogoda utrzyma się niemal do połowy lutego. Zanosi się więc na to, że luty może być tylko lekko zimowy. A więc nie będzie tak jak to zawdy bywało. Tymczasem od wczorajszego wieczoru przeżywamy pierwszy weekend lutego. Przed nami rozpościera się więc 2 dniowa możliwość wypoczynku, a co najmniej oderwania od spraw zawodowych. Namawiamy naszych czytelników, by korzystać z uroków dzisiejszego dnia, zwłaszcza zaś ze słonecznych odżywczych promieni. Nasze organizmy są głodne tego typu doznań.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 3 lutego br. w 44 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 34 dniem roku, do jego końca pozostało więc  331 dni.

To już 44 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wyniesie około +4oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Od samego rana dzień jest bardzo słoneczny i lekko mroźny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.41, zaś zmierzch około godz.: 17.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.17 zajdzie natomiast o godz. 16.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 33 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 25 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 3 lutego jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 55 minut, 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 24 minuty, 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Błażej, Oskar i Ignacy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Doświadczenie to trudny nauczyciel, bo najpierw daje test, a dopiero potem lekcję”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak pogoda w Św. Błażeja, będzie ze śniegiem Wielka Niedziela”.

Trwa kalendarzowa zima, a na dworze mamy słoneczny przeuroczy dzionek, ba może nawet lekko ma się ku Przedwiośniu. Pogoda w ostatnich dniach robiło wszystko, by nas maksymalnie zdołować plądrując nasze organizmy. A my wobec takiego pogodowego stanu rzeczy jesteśmy bezradni. Mamy jednak nadzieję, że wszystko co najgorsze jest już za nami i w zakresie poprawności aury będzie już tylko lepiej. Mamy sobotę, a to oznacza, że przed nami stoją 2 weekendowe dni. Na ile je wykorzystamy by odpocząć zależy już tylko od nas samych.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja