piątek , 18 Październik 2019
Home » Aktualności » Informacja w sprawie legalnie działających placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

Informacja w sprawie legalnie działających placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

Poniżej podajemy informacje dotyczące wykazu legalnie działających placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z tą informacją.

W związku z okresowym nagłaśnianiem w mediach kwestii problematycznych związanych z działaniem nielegalnych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, poniżej przesyłamy link do strony internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym figurują placówki legalnie funkcjonujące, tj. posiadające zezwolenie Wojewody Śląskiego, wpisane do prowadzonego przez niego rejestru tych placówek, podlegające kontroli przez służby Wojewody. Wykaz powyższy znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – link: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-polityki-spolecznej/wykazy-i-rejestry)

Informacje dotyczące trybu wydawania przedmiotowych zezwoleń oraz informacje o przepisach prawa obowiązujących w tym zakresie, znajdują się na stronie internetowej – link: http://www.katowice.uw.gov.pl/usluga/zabezpieczenie-spoleczne/placowki-zapewniajace-calodobowa-opieke-osobom-niepelnosprawnym-przewlekle-chorym-lub-osobom-w-podeszlym-wieku)

Redakcja