wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Ile w nas pozostało z nauk płynących ze Światowych Dni Młodzieży?

Ile w nas pozostało z nauk płynących ze Światowych Dni Młodzieży?

sdm-rudyŚwiatowe Dni Młodzieży powoli przechodziły do historii. Papież Franciszek wrócił do Watykanu, pielgrzymi również podążyli w stronę swoich domów. Wielu z nich czekała długa podróż, nawet na inny kontynent. Dokładnie rok temu, za nami było wielkie duchowe wydarzenie w kościele katolickim. Wydarzenie które skupiło na sobie uwagę całego świata. To tutaj w Polsce spotkały się drogi pielgrzymowania pielgrzymów ze wszystkich kontynentów świata. Ile w nas pozostało dobra z tego wydarzenia zależy już tylko od nas samych. Dzisiaj w rok od wydarzenia każdy z nas może pokusić się o swoją ocenę. Jak ŚDM wpłyną na poprawę naszego życia i podstaw naszej wiary pokazał miniony rok. Ziarno zostało zasiane, stało się ważne to, na jaką glebę padło i czy z ziarna wyrośnie dorodna szlachetna roślina, czy też ziarno obumrze w gęstwinie porośniętego chwastami świata. To wszystko zależy od każdego z nas osobno, jak również od całej naszej wspólnoty kościoła katolickiego jako całości. My z perspektywy roku mamy nadzieję, że owoc będzie okazały! Może nie od razu ale w dłuższej perspektywie czasu.

Przypomnijmy również, że kilkudzisiecioosobowa pielgrzymka młodzieży z Rud, brała udział w spotkaniu z Papieżem w Krakowie i podkrakowskich Brzegach. Po powrocie grupy na stronie internetowej naszej Parafii opublikowane zostały zdjęcia z tego wyjazdu. Zapraszamy do ich obejrzenia. Dzisiaj po roku. Warto przypomnieć sobie te chwile. Zapraszamy.      Redakcja

Zdjęcia:

http://rudy-parafia.pl/sdm-w-krakowie-