czwartek , 20 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Idzie ochłodzenie, czy jednak to już zima?

Idzie ochłodzenie, czy jednak to już zima?

Gdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 12.12.2016 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfrach tkwi jakaś ich magia? A za 10 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej zimy. Tak więc, de facto mamy jeszcze na zimowe dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą jednak już niemal zimowe, przewidywane są dosyć silne mrozy i opady śniegu. I tak będzie do samego nadejścia zimy w kalendarzu i Świąt. Czy Wigilia i Święta będą w śniegu i mrozie nadal jednoznacznie nie możemy powiedzieć. W mrozie tak, ale z tym śniegiem może być różnie. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas nie cieszy a nawet zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do Świąt mamy zaledwie 12 dni w tym 9 roboczych.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 12 grudnia br., w 80 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 346 dniem roku, do jego końca pozostało więc 19 dni.

To już doprawdy 80 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC. W trakcie dnia podniesie się do +6oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 747 ? 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 85%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.37, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 7 minut. Noc ma więc 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 44 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Dagmara, Edburga, Aleksander, Ada, Przybysława i Joanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho?.

Przed nami kolejny, jeszcze jesienny dzień. Z rana zapewne trochę zmarzniemy, w trakcie dnia natomiast możemy spodziewać się wszystkiego, ale nade wszystko o piękną pogodę będzie trudno. Mamy poniedziałek, rozpoczęliśmy więc III tydzień Adwentu. Święta są więc coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach ? materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja