niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Idą do nas piekielne upały!

Idą do nas piekielne upały!

Lato trwa w najlepsze. Za nami bardzo piękny weekend i poniedziałek. Dzisiaj w sposób oczywisty mamy wtorek, dzień jest słoneczny i pogodny od samego rana. Niestety, jest również okropicznie ciepło. Jak już wspomnieliśmy trwa lato, trwają wakacje i dla wielu osób trwa wakacyjny wypoczynek. Pozostali niestety muszą pracować, wszakże by ktoś mógł wypoczywać, to inni muszą pracować. A po  turnusie może nastąpi zmiana i jak to się mówi – ,,szpak będzie dziobał bociana”. To oczywiście żartobliwe określenie, nie mniej jednak zmiana w tym wakacyjnym wirze musi następować na bieżąco. Przed nami pogodny dzionek, meteorolodzy zapowiadają jednak, że musimy się liczyć z nagłymi i dosyć silnymi burzami. Poza tym wszystkim, należałoby podkreślić jeszcze jeden fakt dotyczący bieżącego okresu – mianowicie, trwają rolnicze żniwa. Stąd też od kilku dni ( po opadach deszczu ), na polach jest słyszalny mocny gwar. To nasi bliscy, znajomi, itd. zbierają swoje plony. Oby im się latoś wydarzyło i obrodziło. A pogoda dopisała w takim zakresie i czasie w jakim jest to potrzebne.

Patrząc na prognozy pogody kilku i kilkunastodniowe na pogodowej mapie widzimy zatrważające informacje – oto bowiem na przełomie miesiąca i początku sierpnia temperatura podskoczy nawet do ponad + 35oC w cieniu!!! I tak ma być prze ładne kilka dni. Oj, czeka nas niezła żarówa. Pomyślmy już dzisiaj jak sobie poradzić z owym zwrotnikowym ukropem.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 24 lipca br. w 33 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 205 dniem roku, do jego końca pozostało więc 160 dni.

Przeżywamy 33 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.23, zaś zmierzch około godz.: 21.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.04 zajdzie natomiast o godz. 20.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 39 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 48 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 24 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 48 minut, 4 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 39 minut i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,, Jesteśmy skłonni bardziej ufać ludziom nieznajomym, bo oni nigdy nas nie zawiedli ”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: ,, Miesiąc lipiec musi przypiec i ostatki mąki wypiec”.

Mamy nadzieję, że naszych czytelników nie przeraża fakt, że oto rozpoczęliśmy ostatni tydzień lipca i jakby nie patrzeć – zbliża nam się połówka tegorocznej letniej kanikuły. Tak, tak – żywo mamy jeszcze w pamięci końcówkę roku szkolnego, a tutaj coraz bardziej spoglądać będziemy w stronę ….. . No dobrze, nie psujmy dobrych wakacyjnych nastrojów. Mamy letni wtorek, zróbmy więc wszystko, by dzisiejszy dzień spędzić miło, przyjemnie, owocnie, ale nade wszystko radośnie i bardzo efektywnie. Miłego dzionka życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja