czwartek , 18 Październik 2018
Home » Aktualności » I znowu weekend!

I znowu weekend!

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w mocno jesiennej scenerii. W związku z tym, że ,,jest jak jest”, istnieje wielkie prawdopodobieństwo częstych zachorowań na różnego rodzaju przeziębienia, infekcje bakteryjne, tudzież anginy i grypę. Starajmy się więc w tym zakresie zabezpieczyć i zrobić wszystko, by takie przypadku ograniczyć. Niestety, warunki pogodowe nie będą naszymi sprzymierzeńcami w tej kwestii. Tymczasem mamy już piątek i za kilka godzin rozpoczniemy 2-dniowy weekend. Pamiętajmy również, że oto już za 2 tygodnie nastaną zimowe ferie. Najwyższa więc pora na to, by skonkretyzować swoje plany związane z tym wydarzeniem. Póki jednak co, życzymy naszym czytelnikom miłego weekendu. I oby te 2 dni trwały wiecznie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 12 stycznia br. w 21 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 12 dniem roku, do jego końca pozostało więc 353 dni.

To już 21 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC. W trakcie dnia wyniesie około +4oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Od samego rana dzień jest wilgotny i ponury. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.01, zaś zmierzch około godz.: 16.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 16.08 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 33 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 24 minuty. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 12 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 55 minut, 10 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 24 minuty, 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Arkadiusz, Wiktorian, Arkady, Benedykt, Bonitus, Czesława, Ernest, Tacjan, Tatiana, Wiktoriana, Wiktorianna i Piotr.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nadzieja jest dobrym śniadaniem, ale złą kolacją”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”.

W bieżącej sytuacji pogodowej powinniśmy pamiętać o domowych sposobach leczenia i zapobiegania przeziębień i gryp za pomocą herbatek. Wszystkie te informacje są bardzo cenne, zwłaszcza w aspekcie narastającej fali tego typu zachorowań. Gdzie by nie spojrzeć wszędzie ludzie chorują, kaszel, katar, ból gardła, głowy, czasami biegunka i ból brzucha. Przy takich warunkach pogodowych jakie aktualnie panują ważne jest by w sposób właściwy ubierać się i nie dopuszczać do przegrzewania organizmu. Niestety warunki pogodowe a zwłaszcza temperatura zmieniają się skokowo.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja