środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » I znowu stoi przed nami weekend.

I znowu stoi przed nami weekend.

Przeżywamy ostanie dni maja. Przed nami jeszcze tylko ( lub aż ) jeden krótki majowy weekend, roboczy poniedziałek, wtorek i środa oraz świąteczny czwartek – Boże Ciało. I tak oto wejdziemy w kolejny miesiąc – czerwiec, który to przyniesie nam już lato. Lato i wakacje. Mamy więc przed sobą obiecującą perspektywę. Z nadzieją na ładną wiosenną pogodę czekamy w dniach poprzedzających nadejście lata. Tegoroczna wiosna, jak dotychczas jest poprawna a może nawet piękna. Patrząc na jej stan – do dzisiaj, nie możemy jej zaliczyć do skrajnych wiosen jakie się w przeszłości zdarzały ( skrajnie zimna i niepogodna, lub skrajnie gorąca i sucha ). Może jeszcze przez kolejne dni wiosny wiele się zmieni, do dzisiaj nie możemy jednak narzekać. Coraz bardziej będziemy też mówić o finiszu nauki w szkole, tak na dobrą sprawę na naukę pozostało niewiele ponad 4 tygodnie. Potem już tylko klasyfikacja i pożegnanie ze szkołą na nieco ponad 2 miesiące. Niezła perspektywa – nieprawdaż? Po drodze do wszystkich tych wydarzeń dane nam będzie przeżyć kolejny, tym razem jeszcze majowy długi weekend z Bożym Ciałem. Żyć nie umierać.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 25 maja br. w 66 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 144 dniem roku, do jego końca pozostało więc 221 dni.

I wreszcie mamy 66 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.04, zaś zmierzch około godz.: 21.17.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.47 zajdzie natomiast o godz. 20.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 53 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 7 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 50 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 25 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 31 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 50 minut, 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Imisława, Leon, Leona, Magda i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda to najlepszy nauczyciel”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było”.

Mamy pogodny piątek, przedświąteczny piątek. Jutro bowiem przeżywać będziemy wielkie rodzinne święto jakim jest Dzień Matki. Zapewne wielu z nas w ten dzień uda się do swojej mamy, niezależnie od tego jak daleko od nas jest. Bardzo serdecznie namawiamy do takiej postawy. Niech jutrzejszy dzień będzie czasem wielkiej rodzinnej radości i wielkim świętowaniem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja