niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Hura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie pada deszcz!

Hura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie pada deszcz!

Mamy godziny przedpołudniowe. Jest środa – ta środa, czyli zapowiadany dzień potwornych upałów. I rzeczywiście, od samego rana dzień rozkręcał się w tym kierunku. I wielce prawdopodobne jest, że temperatura na dworze sięgnie zenitu. Tyle tylko, że krótko po 10.00 zaczął padać deszcz. Najpierw powoli, potem coraz szybciej aż wreszcie zaczęło lać. W tej chwili intensywny deszcz pada już ponad godzinę. Sytuacja pogodowa zaskoczyła nas po raz kolejny. Tym razem na plus. Na każdy deszcz czekaliśmy bowiem jak na zbawienie. A skoro pada, to niech pada do samego wieczora i w nocy. Może w ten sposób deszcz odepchnie od nas tropikalny front gorącego powietrza który napiera na Śląsk od strony Niemiec. Przedpołudniowy deszcz nadciągnął do nas od Rybnika, Jastrzębia i Rydułtów. Według naszych informacji w tamtym rejonie mamy również deszcz, tyle tylko, że jest to rzadko spotykana ulewa. Jak w naszym rejonie rozwinie się sytuacja pogodowa w trakcie dnia – zobaczymy. Pogoda bowiem z całą pewnością będzie dynamiczna i zmienna. Musimy liczyć się ze wszystkim.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 8 sierpnia br. w 48 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 220 dniem roku, do jego końca pozostało więc 145 dni.

Przeżywamy 48 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +31oC, w tej chwili wynosi  około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +34oC!!! Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny o godz. 10.00 rozpoczęła się ulewa. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.49, zaś zmierzch około godz.: 20.57.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.26 zajdzie natomiast o godz. 20.18 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 52 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 47 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 32 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 8 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 32 minuty, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 47 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyprian, Cyryl, Dominik, Emilian, Joanna i Sylwiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,O czym kto myśli, o tym i mówi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Małe dzieci, mały kłopot; duże dzieci, duży kłopot”.

Trwa lato. Za nami jest już 49 dni tej pory roku. Jak by nie patrzeć na dzisiejszy świat, coraz mocniej widać jak skraca nam się dzień na korzyść nocy. Niestety tak to już Bozia ten świat poustawiała, że wszystko ,,kręci” się w koło. A chcąc nie chcąc, musimy być uczestnikami takiego świata. Wpływu na jego ewentualną zmianę nie mamy żadnego. I tak być musi.

Obecnie przyświeca nam jednak myśl i marzenie – oby wreszcie skończyły się panujące upały.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej i chłodnej środy.    Redakcja