piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Ho,ho,ho – Święty Mikołaj nadchodzi!

Ho,ho,ho – Święty Mikołaj nadchodzi!

św. MikołajW zimowej scenerii, z mrozem i resztkami śniegu doczekaliśmy Świętego Mikołaja. Ta, tak, to już dzisiaj Święty Mikołaj dotrze do wielu z nas. Ale pod kilkoma warunkami. Otóż Mikołaj przybędzie nade wszystko do wszystkich grzecznych, w skrajnych przypadkach pochyli się również nad niegrzecznymi, ale takimi osobami, które wykażą skruchę i mocne postanowienie poprawy. Dla Mikołaja to się liczy. Zima daje nam niemrawo znać, że doskonale wie, że nadchodzi jej czas. Ale nadchodzi jakoś tak niezdecydowanie, stąd też dzisiejsze mikołajkowe święto minie nam w lekko zimowej scenerii.

Mikołaj zazwyczaj przychodzi do nas w godzinach wieczornych, może jednak do nas zawitać o każdej porze dzisiejszego dnia. Bądźmy więc czujni i wypatrujmy Go. I przesłanie na dzisiejszy dzień i wieczór ? obyśmy nie przegapili Świętego Mikołaja. Miłego świętowania życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 6 grudnia br., w 74 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 340 dniem roku, do jego końca pozostało więc 25 dni.

To już doprawdy 74 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC. W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -6oC. Dzień od samego rana jest bardzo pochmurny i mroźny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 754 ? 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 72%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.31, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 13 minut. Noc ma więc 15 godzin i 47 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 32 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Angelika, Heliodor, Agata, Dionizja, Mikołaj, Emilian, Leoncja, Piotr i Honorata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Żadna wielka miłość nie umiera do końca?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli święty Mikołaj lodu nie roztopi, długo będą w ręce chuchać chłopi?.

Póki co, to po prawdziwej zimy w pełnym jej wydaniu nie mamy. Kilka dni i nocy na minusie i jeden dzień opadów śniegu do tej pory stanowiło jej namiastkę. Ale za oknem mamy lekki mróz. Meteorolodzy zapowiadają, że większość grudniowych dni będzie podobnych. Gdzieś tam również wypatrują opadów śniegu. Niewielkich, ale lepsze to niż nic. Tylko tak po prawdzie mówiąc ? czy nam zależy na długiej, mroźnej i śnieżnej zimie? Chyba nie. Wszystkiego oczekujemy, ale nie w nadmiarze. Wiadomo, że grudzień i styczeń a zwłaszcza święta wyglądają lepiej w śniegu. Ale przecież święta przeżywamy w sercu. Mogą być piękne nawet bez tych atrybutów zimowej pory roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja