środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Grudzień to miesiąc zawiły ? czasem srogi, czasem miły.

Grudzień to miesiąc zawiły ? czasem srogi, czasem miły.

Za porannym oknem mamy słoneczny dzionek. Trochę się ociepliło, ale żadnego ,,szaleństwa? w tym względzie nie mamy. W dalszej części dnia temperatura ma jeszcze trochę poszybować w górę. Tymczasem mamy kolejny już piątek i  krok nam do kolejnego weekendu. Tym samym szybkimi krokami kończymy drugi tydzień Adwentu. Tak, tak. Od najbliższej niedzieli Adwent poleci nam już z górki i w zastraszająco szybkim tempie będziemy zmierzać do Bożego Narodzenia. Nie jest to więc odległa perspektywa.

Trwa jesienna szaruga – od samego rana po wieczór, a ciemności zapadają około godz. 16.00. Taka sytuacja musi mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Mamy prawo mieć doła i wielu z nas go miewa. Coraz bardziej zbliża się tegoroczna zima, przynajmniej ta w kalendarzu. Nadejdzie 21 grudnia br., a więc już za 11 dni, czyli za niespełna 2 tygodnie. Jak tam u Państwa idzie w zakresie świątecznych przygotowań? Wszystko jest o?key? Nie pozostawiajmy prac które można dziś wykonać na później, gdyż może nam braknąć i czasu i sił.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 9 grudnia br., w 77 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 343 dniem roku, do jego końca pozostały więc 22 dni.

To już doprawdy 77 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC. W trakcie dnia podniesie się do +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Dzień od samego rana jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 752 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 72%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.34, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 10 minut. Noc ma więc 15 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 38 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,, Nigdy nie mów nigdy. Nigdy nie mów zawsze?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Grudzień to miesiąc zawiły ? czasem srogi, czasem miły?.

Mają Państwo świadomość tego, że przychodzi nam przeżywać najkrótsze dni w roku. Widać to w każdym fragmencie dnia ? rano, za dnia i wieczorem. Siłą rzeczy mało mamy słońca w te dni, a przecież ono jest nam potrzebne do dobrego samopoczucia. Stąd też nie dziwmy się, że nasze nastroje bardzo często są wisielcze. Dla pocieszenia podajemy, że już za kilkanaście dni dnia zacznie nam przybywać, pojawi się więc nadzieja i perspektywa związana z wydłużeniem dnia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja