wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Grudniowe dni umykają nam bardzo szybko

Grudniowe dni umykają nam bardzo szybko

kogutZa nami drugi roboczy dzień drugiego tygodnia adwentu. Trwa jesienna szaruga – od samego rana po wieczór, a ciemności zapadają około godz. 16.00. Taka sytuacja musi mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Mamy prawo mieć doła i wielu z nas go miewa. Coraz bardziej zbliża się tegoroczna zima, przynajmniej ta w kalendarzu. Nadejdzie 22 grudnia br., a więc już za 12 dni, czyli za niespełna 2 tygodnie. Jak tam u Państwa idzie w zakresie świątecznych przygotowań? Wszystko jest o?key? Nie pozostawiajmy prac które można dziś wykonać na później, gdyż może nam braknąć i czasu i sił.
Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 9 grudnia br., w 78 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 342 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 23 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 11 dni.

To 78 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +7°C w tej chwili wynosi około +6°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +5°C. Od samego rana mamy pochmurną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 757 ? 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 83%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.33, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 11 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 21 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,, Nigdy nie mów nigdy. Nigdy nie mów zawsze?.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Grudzień to miesiąc zawiły ? czasem srogi, czasem miły?.
Mają Państwo świadomość tego, że przychodzi nam przeżywać najkrótsze dni w roku. Widać to w każdym fragmencie dnia ? rano, za dnia i wieczorem. Siłą rzeczy mało mamy słońca w te dni, a przecież ono jest nam potrzebne do dobrego samopoczucia. Stąd też nie dziwmy się, że nasze nastroje bardzo często są wisielcze. Dla pocieszenia podajemy, że już za kilkanaście dni dnia zacznie nam przybywać, pojawi się więc nadzieja i perspektywa związana z wydłużeniem dnia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej środy.         Redakcja