czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » ,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada”.

,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada”.

Czy dają Państwo wiarę temu, że oto zakończył nam się kolejny – II tydzień tegorocznego Adwentu. W ten oto sposób przed nami staje ostatni jego tydzień. Dlatego, że w tym roku mamy wyjątkowo krótki adwent. A potem dane nam będzie przeżywać święta Bożego Narodzenia AD 2017. Idąc dalej, można powiedzieć, że kończy nam się również caluśki rok. Święta są już o dosłowny rzut beretem. Przed nami stoi więc najpiękniejszy okres w roku – ostatnie dni oczekiwania na przyjście Pana. Nasza redakcja rozpoczęła już publikację na swoich łamach materiałów kulinarnych związanych ze zbliżającymi się świętami. Każdego dnia do samej Wigilii BN prezentować będziemy świąteczne przepisy na rozmaite świąteczne potrawy. Wszystkie one stanowią element naszej tradycji, dobrze więc byłoby, by i na te święta o nich nie zapominać, gdyż wtedy kiedy my zadbamy o ich trwanie a potem nasze dzieci, nasza tradycja świątecznego gotowania przetrwa na zawsze. Oby tak było.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 18 grudnia br., w 86 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 352 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 13 dni.

To już 86 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi  około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i  58 minut.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 13 minut, 28 sekund. 18 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut, 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut, 32 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Arkadia i Wilibald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada”.

Powoli odliczamy ostatnie dni dzielące nas od tegorocznego bożonarodzeniowego świętowania. Bo tak doprawdy to święta zaczynamy już w najbliższą sobotę. Potem mamy już Wigilię i Święta. W sumie czekają nas 3 dni świętowania. To jednak nie koniec świętowania. Robocza środa, czwartek, piątek, sobota i wreszcie Sylwester oraz Nowy Rok w kolejny poniedziałek. Po nich znowu 4 robocze dni i świąteczna sobota już w nowym roku ( Święto 3 Króli ). Oj czeka nas prawdziwy świąteczny maraton, żyć nie umierać. W ten oto sposób będziemy mogli świętować kilkanaście dni. Czyż nie warto o tym pomyśleć? My uważamy, że watro, a czasami nawet trzeba.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja