wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » ,,Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa”.

,,Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa”.

kocotLuty trwa na dobre. To już 4 dzień tego miesiąca. Zwracamy uwagę na to, że w dniu dzisiejszym przypada 45 dzień zimy, zaś do jej końca pozostaje tych dni nie wiele mniej. Innymi słowy zima znajduje się na półmetku i od dzisiaj ta pora roku biegnie nam już z górki. Każdego kolejnego dnia będziemy więc mieli uczucie, że coraz szybciej zima zmierza ku końcowi. W ten oto sposób ogłaszamy, że do końca zimy a tym samym do wiosny pozostało 45 dni. Jakie te dni będą trudno jest dzisiaj wyrokować, pamiętajmy jednak, że zima trwa i ma prawo sypnąć śniegiem i co nieco przymrozić. Lepiej niech się tak stanie teraz, niż wtedy kiedy będziemy mieli prawo oczekiwać wiosny. Po w miarę chłodnej nocy, mamy taki sam poranek, słońca jednak nie widać a ponure chmury kryją szczelnie niebo. W tej chwili trudno jest zakładać, że w trakcie dnia rozweseli nam się dzisiejszy świat. Dzień jest pochmurny i otula nas ciężkie wilgotne powietrze. Wygląda na to, że trwająca długa połówka weekendu takie właśnie będzie miała oblicze.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 4 lutego br. w 45 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 35 dniem roku, do jego końca pozostało więc  330 dni.

To już 45 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wyniesie około +2oC, w tej chwili wynosi  około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Od samego rana dzień jest bardzo wilgotny i pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.39, zaś zmierzch około godz.: 17.19.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.15 zajdzie natomiast o godz. 16.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 28 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 4 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 52 minuty, 44 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 27 minuty, 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Joanna i Weronika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować ,nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa”.

Doprawdy, czas płynie tak szybko, że trudno to zjawisko ogarnąć swoim umysłem. Przecież nie tak dawno świętowaliśmy Boże Narodzenie, a tymczasem już za 4 dni będziemy mieli Tłusty Czwartek. Potem w niedługim odstępie nastaną Ostatki, Walentynki, Popielec i już będziemy mieli Wielki Post, który bezpośrednio zaprowadzi nas do Świąt Wielkanocy. Przyznają Państwo, że trudno nad tym wszystkim zapanować.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja