piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Ewa Bugdoł najlepszą zawodniczką świata za 2015 r. w triathlonie na dystansie długim!

Ewa Bugdoł najlepszą zawodniczką świata za 2015 r. w triathlonie na dystansie długim!

ewa bugdolEwa Bugdoł przebywa aktualnie w Stanach Zjednoczonych gdzie przygotowuje się do kolejnego sezonu kolarskiego. Oczywiście ma już gotowe plany treningowe i startu w zawodach na 2016 rok. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Triathlonie na Dystansie Długim wystartuje w tym roku na zawodach krajowych i zagranicznych. Miejmy nadzieję, że bieżący rok będzie dla Ewy nie gorszy od tego który niedawno minął. A poprzedni rok był dla polskiej triathlonistki bardzo dobry.
Miło jest nam poinformować, że w 2015 r. Ewa Bugdoł utrzymała 1 miejsce w rankingu na najlepsza zawodniczkę świata w Triathlonie na Dystansie Długim. Sztuka ta udała jej się już 3 raz z rzędu. Gratulujemy.

Wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim uzyskała w zestawieniu 1499, 09 punktów i tym samym wyprzedziła Finkę, Kaisę Lehtonen (1372,97) oraz Szwedkę Camillę Lindholm (1007,89).

Jak przyznaje sama Ewa Bugdoł, trzecia pod rząd wygrana w tej klasyfikacji to niesamowite wyróżnienie. – Jestem niezwykle szczęśliwa, że udało mi się po raz kolejny zająć pierwsze miejsce. Muszę zaznaczyć, że zawdzięczam to przede wszystkim mojej rodzinie oraz trenerom Grzegorzowi Zgliczyńskiemu i Mirosławowi Gołębiowskiemu. To właśnie dzięki nim mogłam przygotowywać się do sezonu 2015 – mówi Ewa Bugdoł, sponsorowana przez Rafako S.A. zawodniczka.

– Oczywiście wszystkie osiągnięcia nie miałyby miejsca bez pomocy mojego sponsora głównego, Rafako S.A. Dzięki raciborskiej Spółce mogę spokojnie skupić się na przygotowaniach do sezonu i mieć szansę na równi rywalizować z zagranicznymi zawodniczkami, które triathlon trenują zawodowo – wyjaśnia zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, sponsorowana przez Rafako S.A. od 2012 r.

Warto pamiętać, że początek poprzedniego sezonu Ewa Bugdoł przywitała problemami zdrowotnymi. Na szczęście w kolejnych zmaganiach radziła sobie coraz lepiej, co potwierdza m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Świata ITU w Weihai w Chinach oraz druga lokata w Ironman 70,3 Gurye w Korei Południowej. – Cieszę się, że sezon 2015 zakończyłam w ten sposób. Kontuzja kolana pokrzyżowała nieco moje plany. Na szczęście wyniki następnych startów były już w pełni satysfakcjonujące – opowiada E. Bugdoł.

Obecnie polska triathlonistka przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera Grzegorza Zgliczyńskiego w Stanach Zjednoczonych w Denver (stan Kolorado), gdzie intensywnie pływa, biega i jeździ na rowerze. Natomiast już 10 kwietnia br., Ewa Bugdoł wystartuje w pierwszych zawodach nowego sezonu, a będzie to Ironman 70,3 (1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze, 21,1 km bieg) w Teksasie.

Życzymy Ewie Bugdoł, by wszystkie starty w tym sezonie zakończyły się sukcesem.

Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki z zawodów z roku 2015 oraz plany startów na 2016 r.

WYNIKI – ROK 2015

ZAWODY                                  DATA                             LOKATA
Triahlon Mietków                 13 czerwca                            Nr. 1

Mistrzostwa Świata ITU      27 czerwca                            Nr. 8
Motala, Szwecja

Triathlon Radłów                   12 lipca                                  Nr. 1

ENEA Challenge Poznań        26 lipca                                 Nr. 4

ENEA TRITOUR                    16 sierpnia                            Nr. 1
Triathlon Stronie Śląskie
Mistrzostwa Polski ITU

Puchar Świata                          13 września                           Nr. 1
Weihai, Chiny

IRONMAN 70.3 Gurye             4 pażdziernika                     Nr.2
Korea Południowa MMono

ewabI

 

Plan startów na 2016 r.
ZAWODY                                              DATA

IRONMAN 70.3 Texas                     10 kwietnia

5i50 Warsaw Triathlon                     12 czerwca

Chiemsee Triathlon                            26 czerwca

ENEA Challenge Poznań                    24 lipca
Mistrzostwa Europy

IRONMAN 70.3 Gdynia                       7 sierpnia

Mistrzostwa Świata ITU                    25 września
Długi Dystans
Oklahoma, USA

IRONMAN Florida                                 5 listopada.

Tymczasem trenująca w Stanach Zjednoczonych Ewa skierowała do nas życzenia świąteczne i noworoczne.
*** ,,Pragnę życzyć Wam wsz ystkim pełnych radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku!
Wishing everyone joyful and peaceful Merry Christmas and a Happy New Year filled with incredible achievements!?.               Redakcja