piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Ekstremalni w swojej wierze dotrą do Rud z różnych zakątków śląskiej ziemi.

Ekstremalni w swojej wierze dotrą do Rud z różnych zakątków śląskiej ziemi.

Trwa okres Wielkiego Postu. W tym czasie po raz kolejny odbędą się Ekstremalne Drogi Krzyżowe. W tym roku do Rud dotrą 4 tego typu pielgrzymki. Mieszkańcy różnych zakątków ziemi śląskiej manifestują w ten sposób swój akt wiary. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom uda się zrealizować założony cel. Łatwo nigdy nie jest, podobnie więc będzie również w tym roku. Tym razem pielgrzymki ekstremalne do Rud nadejdą z kilku kierunków.

Przypomnijmy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa to inicjatywa księdza Jacka Stryczka (pomysłodawcy m. in. Szlachetnej Paczki) oraz Męskiej Strony Rzeczywistości. Polega ona na rozważaniu Misterium Drogi Krzyżowej podczas długiej i wyczerpującej, nocnej wędrówki. EDK odbywa się według tych samych standardów równolegle w wielu miejscach w Polsce oraz poza jej granicami. W tym roku marsz przejdzie mi. przez Genewę (Szwajcaria), Glasgow, Preston (Wielka Brytania) czy Oslo (Norwegia).

Trasy pielgrzymek:

*** 1 trasa:

Rudy – Rybnik – Rudy

(40 km: Rudy, Ochojec, Golejów, Wielopole, Paruszowiec, Zalew Rybnicki, Chwalęcice, Stodoły, Rudy).

Rozpoczęcie 23 marca Msza świętą o godz. 21.00 w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

*** 2 trasa:

Rudy – Gliwice

(45 km: Rudy, kaplica Magdalenka, Tworóg Mały, Rachowice, Kozłów, Ostropa, Gliwice).

Rozpoczęcie 23 marca Msza świętą o godz. 21.00 w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

*** 3 trasa:

Katowice Śródmieście – Rudy

(53 km: Katowice, Katowice(Ligota), Katowice(Panewniki), Katowice(Stare Panewniki), Ruda Śląska(Halemba), Mikołów(Borowa Wieś), Paniówki, Przyszowice, Gierałtowice, Knurów, Nieborowice, Pilchowice, Rybnik, Rudy).

To wydarzenie już się odbyło w dniu 9 marca br. od godz. 20.00, początek w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej 12, w Katowicach.

*** 4 trasa:

Kędzierzyn Koźle-Rudy

(33 km: Kędzierzyn Koźle Pogorzelec, Brzeźce, Stare Koźle, Bierawa, Lubieszów, Dziergowice, Solarnia, Rudy).

Rozpoczęcie 23 marca Mszą świętą o godz. 19.00 w parafii św. Eugeniusza de Mazenod przy ul. Juliusza Ligonia 22, w Kędzierzynie Koźlu.

Redakcja