środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Dzisiejszy dzień w Rudach rozpoczął się tragicznie – śmierć starszego mężczyzny!

Dzisiejszy dzień w Rudach rozpoczął się tragicznie – śmierć starszego mężczyzny!

Tragicznie rozpoczął się dzisiejszy dzień w Rudach. We wczesnych godzinach rannych ( 5.30-6.00 ) w rejonie skrzyżowania ul. Rybnicka z ul. Cegielską śmierć poniósł starszy mężczyzna. Jak się okazało, ofiarą jest blisko 80-letni mieszkaniec Rud ul. Cegielskiej. W tej chwili trudno jest wyrokować co było przyczyną śmierci zmarłego. To zapewne ustali policja i służby sanitarno-medyczne.

Fakty natomiast są takie ? w godzinach wczesno-porannych leżący mężczyzna został zauważony na poboczu ul. Cegielskiej. Według relacji świadków, w chwili odnalezienia mężczyzna jeszcze żył, aczkolwiek sam nie mógł funkcjonować i sprawiał wrażenie wycieńczonego. Podjęta natychmiast reanimacja nie przyniosła pozytywnych efektów i mężczyzna zmarł.

Przyczyny śmierci mężczyzny z całą pewnością będzie ustalać policja i medycy.

Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że miniona noc była stosunkowo chłodna ? mroźna. Przy gruncie temperatura spadła do niemal ?6oC. Czy przebywanie na ziemi mężczyzny w takich warunkach miało wpływ na jego życie? Z pewnością tak mogło być. Przy takiej temperaturze mogło dojść do wychłodzenia organizmu i śmierci.

Oczywiście nie można wykluczyć również innego przebiegu zdarzenia wieczorem i nocą, np. potracenia pieszego samochodem, lub wręcz pobicia mężczyzny.

Jak już podkreślaliśmy sprawę tą zbada policja.

My natomiast w tym miejscu raz jeszcze apelujemy do wszystkich naszych czytelników, by w zimowych warunkach pogodowych zwracać szczególną uwagę na osoby samotne, starsze. Długie przebywanie na mrozie ( na dworze ), lub w nie opalanym mieszkaniu może zakończyć się tragicznie.

Kolejny apel kierujemy do wszystkich kierowców ? w dniach słabej widoczności na drogach zachowujmy szczególną ostrożność. O kolizję samochodu z pieszym ( rowerzysta ) przecież nie jest trudno. Bardzo o to apelujemy!   Redakcja