czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Dzisiejszy dzień jest dłuższy od najkrótszego o ……. 2 sekundy.

Dzisiejszy dzień jest dłuższy od najkrótszego o ……. 2 sekundy.

Zgodnie z tym co zapowiadają meteorolodzy w kolejnych dniach nie mamy co liczyć na większe ochłodzenie oraz na to, że temperatury w trakcie dnia znaczną spadną poniżej zera i będzie padał duży śnieg.  Co prawda, prognozy mówią o opadach śniegu, ,,wysokie” temperatury mogą jednak skutecznie go zlikwidować. Generalnie jednak w nadchodzące święta każda pogoda jest możliwa. Ale czy możemy się temu dziwić skoro od dawna meteorolodzy snuli tego typu prognozy?  Przypominamy dla porządku, że zbliżamy się do Bożonarodzeniowego okresu tego roku a zarazem do najpiękniejszego okresu – wszakże już dzisiaj odliczamy ostatnie dni i godziny do tych dni. Mamy nadzieję, że będzie to piękny okres. Zarówno w naszych domach, ale nade wszystko w naszych duszach i umysłach. Tak musi się stać, abyśmy po tych świętach nie byli syci tylko na ciele, ale również na duszy. Bo to przecież Boże Narodzenie ma w nas wszczepić nadzieję na nowe, lepsze życie. Tymczasem do Wigilii Bożego Narodzenia mamy zaledwie niespełna 4 dni. Po drodze przyjdzie nam jeszcze pożegnać jesień i powitać kalendarzową zimę. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym mamy najkrótszy dzień w roku ( 3 kolejne dni będą tak samo długie ). To znamienita sprawa, przeżywamy właśnie przesilenie jesienno-zimowe.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 20 grudnia br., w 88 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 354 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 11 dni.

To już 88 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi  około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -3oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.03, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest więc krótszy o kolejną minutę. Dzisiaj mamy najkrótszy dzień w roku. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i  59 minut.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 20 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 20 minut, 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumiła, Dominik, Amon, Liberat, Makary, Dagmara i Teofil. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda samotnemu, bo gdy upadnie nie ma, komu go podźwignąć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy Makary pogodny, cały styczeń chłodny”.

Od dzisiaj z całą pewnością intensywnie musimy myśleć o czekającym nas świątecznym weekendzie. Musimy ,,stanąć na głowie”, by wszystkie prace wykonać do soboty, tak aby Wigilia była już dniem bez większej pracy. Wszakże w tym roku Wigilia przypada w niedzielę. Właśnie w ten dzień, już od samego rana powinniśmy się duchowo przygotowywać do przeżycia całych Świąt, w tym zwłaszcza Wigilijnego Wieczoru. Poza tym przed tak wielkim świętowaniem powinniśmy skutecznie odpocząć. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja