piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Dzisiejszy dzień jest dłuższy od najdłuższego dnia w roku tylko o …. 10 sekund!

Dzisiejszy dzień jest dłuższy od najdłuższego dnia w roku tylko o …. 10 sekund!

Czy odczuwacie Państwo już gorączkę przedświąteczną? Kolejne dni upływają bardzo szybko. I jak się potocznie mówi – ani się nie odwrócimy a zawitają do nas święta. I miejmy świadomość tego, że równie szybko one miną. Tak to już jednak bywa, że czas biegnie i biegnie. Stąd też nasze codzienne apele o wyhamowanie i wrzuceniu przysłowiowego ,,luzu”. Mamy tego świadomość, że lekko tak mówić a gorzej jest z realizacją naszych postanowień. Dzisiejszym dniem kontynuujemy tydzień który kończy się świętami, a od świąt dzieli nas niespełna 5 dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. No to bierzmy się do roboty.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 19 grudnia br., w 87 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 353 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 12 dni.

To już 87 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi  około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -4oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 64%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc tak samo długi jak dzień wczorajszy. Mamy jeden z najkrótszych dni w roku. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i  58 minut.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 13 minut, 28 sekund. 19 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut, 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut, 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tymoteusz, Abraham, Dariusz, Beniamin, Urban, Mścigniew i Bogumiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dziesięcioro przykazań jest tylko dlatego tak zwięzłe, jasne i zrozumiałe, że powstało bez pomocy ekspertów i doradców”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana”.

Czy macie Państwo jeszcze siły by cokolwiek robić? Czy tak jak my padacie z nóg? Kiedy wreszcie pójdziemy po rozum do głowy, by unikać takich sytuacji. A powtarza się ona co roku. Spróbujmy jednak tak ostatecznie rozplanować nasze zajęcia, aby w Wigilię nie mieć już większej harówy i gonitwy. Tak aby do kolacji przystępować w spokoju i jako tako wypoczęty. Apelujemy o to i życzymy by tak właśnie się stało. Tym bardziej, że w tym roku Wigilia przypada w niedzielę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja