niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Dzisiejszej nocy spłonął dom w Rudach na Paproci.

Dzisiejszej nocy spłonął dom w Rudach na Paproci.

Dzisiejsza noc w Rudach zakończyła się bardzo tragicznie. Wielu z nas już spało albo szykowała się do snu, gdy zawyły strażackie syreny. W krótkim odstępie czasu od wszczęcia alarmu, do akcji ruszyły pierwsze wozy strażackie. Komunikat operacyjny dla jednostek PSP i OSP brzmiał – płonie dom wielorodzinny w Rudach w dzielnicy Paproć, tuż przy DW 920 Rudy-Rybnik ( wyjazd w stronę Rybnika ). Sukcesywnie w rejon pożaru dojeżdżały kolejne jednostki ratunkowe. W sumie w rejonie pożaru operowały wszystkie jednostki OSP z Gminy Kuźnia Raciborska,  wozy strażackie PSP z Raciborza oraz jednostka OSP Rybnik-Stodoły.

Akcja pożarowa prowadzona była niemal do 4.00 nad ranem. Niestety dom jednorodzinny spłonął w znacznej jego części.

W chwili pożaru w domu przebywali jego właściciele. Pożar pojawił się nagle a zauważyła go właścicielka, która wraz z mężem podjęła natychmiastowy alarm. Mi. udało się uratować samochód. Pożar jednak rozprzestrzeniał się bardzo szybko zajmując kolejne części domu. Ogień objął dach, poddasze, schody i część parteru.

W tej chwili trwają jeszcze ostatnie prace zabezpieczające. Teren zabezpieczają jednostki OSP Rudy.

Nieznana jest póki co przyczyna pożaru. Ustalać ją będą strażacy i policja.

Zdjęcia patrz: http://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/65815-pozar-domu-wielorodzinnego-w-rudach-paproci-/28256.html

Redakcja