środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » We wtorek rozpoczynają się tegoroczne odwiedziny kolędowe w naszej Parafii.

We wtorek rozpoczynają się tegoroczne odwiedziny kolędowe w naszej Parafii.

koledaTradycyjnie już po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Zwyczajowo również kolęda trwa jeszcze w nowym roku. W zależności od wielkości parafii i ilości księży w tej parafii, odwiedziny kolędowo mogą trwać bardzo długo. Jedni wierni wyczekują wizyty księdza z radością, dla innych to przykry obowiązek. Są i tacy, którzy boją się księdza jak ognia. Nieprzypadkowo kolęda odbywa się po świętach Bożego Narodzenia, kiedy to wspominamy przyjście Boga na ziemię. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzi z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła i duszpasterzy.
We wtorek ? 28.12.2016 r. w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny kolędowe w Jankowicach. Kolęda rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godzin wieczornych. Zachęcamy wszystkich parafian do tradycyjnej gościnności. Dziękujemy.          Redakcja