wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » ,,Dzionki mroźne i dni pluty, słowem zwykły miesiąc luty”. Już jutro Środa Popielcowa i Walentynki.

,,Dzionki mroźne i dni pluty, słowem zwykły miesiąc luty”. Już jutro Środa Popielcowa i Walentynki.

Pochmurną pogodę mamy za porannym oknem. Pochmurną i lekko mroźną. Mróz trzyma zgodnie z tym co zapowiadali meteorolodzy. Będziemy z nim mieli do czynienia minimum do końca lutego. A potem zobaczymy. Tymczasem przeżywamy drugi dzień nowego tygodnia. Przy okazji mamy 13-tego. Czy dzisiejszy dzień będzie dla nas pechowy, czy też owa 13-tka nie będzie miała na nas żadnego wpływu? Pozostawiamy to do oceny każdego z nas osobno. Przed nami nowy 5-dniowy tydzień pracy, w trakcie trwania którego obchodzić będziemy Środę Popielcową i Walentynki. To wszystko wydarzy się już jutro. To miły akcent w naszych relacjach między ludzkich. Warto więc już dzisiaj pomyśleć i zaplanować to w jaki sposób spędzimy ten dzień z najbliższymi i osobami nam bliskimi.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 13 lutego br. w 54 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 44 dniem roku, do jego końca pozostało więc 321 dni.

To już 54 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia wyniesie około +2oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.27, zaś zmierzch około godz.: 17.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.00 zajdzie natomiast o godz. 17.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 1 minuta. Noc będzie więc miała 13 godzin i 59 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 58 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 13 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 32 minuty, 18 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 58 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arleta, Grzegorz, Katarzyna, Jordana, Toligniew. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Miłość to akceptacja obustronnych kompromisów”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dzionki mroźne i dni pluty, słowem zwykły miesiąc luty”.

Za nami jest już drugi dzień kolejnego tygodnia lutego. Pomimo porannego lekkiego mrozu uważamy, że powoli powinniśmy się wybudzać z naszego ,,zimowego snu”. Nie będzie to łatwy okres, jak to zazwyczaj bywa z przesileniami. I nich nikt nie myśli, że zima jest już ostatecznie za nami. Bo nie jest. Dowodzi nam tego dzisiejszy dzień jak i dni wcześniejsze. Pamiętajmy o tym, że trwa jeszcze luty, zaś w marcu jak w garncu, kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata, no i maj, a w nim zimni ogrodnicy i chłodna Zośka. Niezła perspektywa – co?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja