wtorek , 21 Maj 2019
Home » Aktualności » Dynamicznie zmieniająca się pogoda ma mocny wpływ na nasze samopoczucie.

Dynamicznie zmieniająca się pogoda ma mocny wpływ na nasze samopoczucie.

Jakby na to nie patrzeć, za nami jest już połowa miesiąca marca, od dzisiaj miesiąc ten prowadzi nas już bezpośrednio do kalendarzowej Wiosny a w ciut dłuższej perspektywie – w kwietniu do radosnych Świąt Wielkanocnych. Za sobą mamy kolejną nocną nawałnicę. Dokładnie o północy mocno lunęło i nadeszła wielka wichura. Dzięki Bogu była ona jednak o wiele słabsza niż ta z ubiegłej niedzieli. Kiedy jednak zbliżała się do nas kolejna wichura  stres nasz był w pełni zrozumiały. Dzisiaj – w sobotę od samego rana wiatr również mocno dmucha. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to ekstremalne zjawisko. Chociaż dzisiejszy wiatr może być dla wielu z nas bardzo uciążliwy. Przede wszystkim dla wszystkich migrenowców. Pozytywem wiatru jest fakt rozproszenie niemal do zera zalegającego smogu.

Sobotnie niedomaganie pogody ma nam zrekompensować pogoda w niedzielę. Czy dacie Państwo wiarę, kiedy ogłosimy, że temperatura w niedziele koło południa ma przekroczyć +20oC!!! takie drastyczne zmiany w pogodzie, a co za tym idzie ciśnieniu i temperaturze nie są korzystne dla wielu z nas. Cóż jednak począć, musimy sprostać temu wyzwaniu aury. Może jest to cena jaka musimy zapłacić za nadejście prawdziwej wiosny.

Poza niedzielą, póki co, nie mamy co liczyć na wiosenne upały, ale ważne by nie padało i temperatura była bardziej stabilna. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe widzimy, że w marcu wielkiego ciepła raczej nie zaznamy. Przez kolejne kilka dni grożą nam raczej mocno zmienne warunki, zaś w dalszej kolejności lekko się ociepli. Jednak żadnej wiosennej ,,żarówy” nie będzie. Ale może jeszcze w tym zakresie coś się zmieni i wiosnę powitamy w słońcu i cieple? Fajnie by było? Nieprawdaż? Jakby jednak nie było do kalendarzowej wiosny mamy raptem 4 dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 16 marca br. – w 85 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 75 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 290 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 85 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.24, zaś zmierzch około godz.: 18.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.58 zajdzie natomiast o godz. 17.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 54 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 12 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 0 godzin i 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 16 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 28 minut i  6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 51 minut i 59 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hilary, Abraham, Hiacynt, Izabela, Natalis, Herbert.  Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W życiu, jak i w szachach – przezorność wygrywa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Hilary zapowiada, jaka pogoda na Wielkanoc przypada”.

Czas przemija nieubłagalnie. Coraz częściej swoje myśli kierować będziemy w stronę zbliżającej się kalendarzowej wiosny. Po jej powitaniu pozostanie nam już tylko robienie wiosennych porządków i przeżywanie Wiosny oraz radosne oczekiwanie na kwietniowe święta. A święta przeżywać dane nam będzie dokładnie za nieco ponad miesiąc. Starajmy się więc nie pozostawiać za dużo spraw do zrealizowania w okresie przedświątecznym a zwłaszcza w Wielkim Tygodniu, bo Wielki Tydzień to czas który powinniśmy już przeznaczyć dla ducha i naszych rodzin. Do Wielkiego Piątku pozostały więc nam dokładnie 5 tygodni, a potem rozpoczniemy wielkie przedświąteczne oczekiwanie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja