wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Już dzisiaj tegoroczne dożynki w czeskich Bolaticach. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich chętnych. Plakat wydarzenia.

Już dzisiaj tegoroczne dożynki w czeskich Bolaticach. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich chętnych. Plakat wydarzenia.

dozynkiTrwaj tegoroczne żniwa. Na polach znajduje się jeszcze zdecydowana większość tegorocznych plonów. Po ciężkiej pracy, żniwa jednak rychło miną. A skoro tak, to zbliża się również dziękczynienie nas wszystkich za zebrane plony. Nasze dziękczynienie przybiera formułę odprawienia mszy św. dziękczynnej a następnie festynowego dożynkowania. Tradycyjnie już w naszej miejscowości, parafii i gminie odbywa się kilka dożynek.
Po pierwsze w każdej parafii: Rudy, Turze, Kuźnia Raciborska. Dożynki odbywają się na szczeblu gminnym i powiatowym, ale również w Rudach dożynki diecezjalne.
Ponadto rudzki samorząd uczestniczy w dożynkach w czeskich Bolaticach.  W tym roku czeskie dożynki odbędą się już dzisiaj, tj. 19 sierpnia br. ( w sobotę ). Do naszej miejscowości nadeszło już zaproszenie na to wydarzenie. Mamy nadzieję, że lokalny samorząd wraz z sołtysem zorganizują udział delegacji z Rud w tych dożynkach. Poniżej zamieszczamy zaproszenie które zostało skierowane do Rud.
Z kolei, tegoroczne dożynki gminne odbywać się będą w Budziskach w dniu 3 września br., gdzie przygotowania do tego rolniczego święta trwają.
Dożynki Wojewódzkie województwa śląskiego, Powiatu Raciborskiego oraz Gminy Krzyżanowice w Tworkowie – 26,27.08.2017 r.
Dożynki Diecezjalne w Rudach odbędą się 17 września br.
Taka liczba dożynek to dużo, ale naszym zdaniem dziękowania za plony nigdy za wiele. I właśnie do w/w okresu dożynkowania zbliżamy się.
A tymczasem już w sobotę 19 sierpnia br. grupa mieszkańców Rud uda się na święto rolników, działkowiczów i plantatorów do zaprzyjaźnionych Bolatic. Jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia szykuje się przepiękne świętowanie w kościele a potem na ulicach Bolatic i miejscowym stadionie. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do zaplanowania i ,,zafundowania” sobie pięknego i radosnego popołudnia w Bolaticach.        Redakcja