wtorek , 2 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » W trakcie Dożynek Diecezjalnych AD 2018 w Rudach dziękowaliśmy za tegoroczne plony.

W trakcie Dożynek Diecezjalnych AD 2018 w Rudach dziękowaliśmy za tegoroczne plony.

Jak już wspominaliśmy w naszej zapowiadajce, tradycyjnie jak co roku, we wrześniu do Rud w zjeżdżają się delegacje gmin diecezji gliwickiej. Wszystko za sprawą odbywających się w Rudach Dożynek Diecezjalnych, które połączone są z Dożynkami Parafialnymi w naszej Parafii. W pocysterskiej bazylice mniejszej pw. WNMP w dniu dzisiejszym ks. bp ordynariusz Jan Kopiec odprawił dziś Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Poprzedził ją korowód z koronami dożynkowymi spod rudzkiej plebanii.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tego wydarzenie autorstwa redakcji www.naszraciborz.pl

*** Zdjęcia: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/5-styl-zycia/19-wiara/68587-diecezja-gliwicka-dziekuje-za-plony-w-rudach-/29755.html

Redakcja

^^^ Materiał zapowiadający Dożynki w Rudach:

Dożynkowania ciąg dalszy. W najbliższą niedzielę 16 września br. o godzinie 12.00 w rudzkim Sanktuarium odbędzie się dziękczynna Msza św. rolników Diecezji Gliwickiej za tegoroczne plony. Innymi słowy, w tym dniu przeżywać będziemy Dożynki Diecezjalne AD 2018.

Serdecznie zapraszamy delegacje wszystkich parafii diecezji gliwickiej, rolników, a także ogrodników do udziału i wspólnej modlitwy.

Poświecenie koron żniwnych nastąpi przed mszą św. o godz. 11.45 przed Plebanią. Spod Plebani tradycyjnie wyruszy również korowód dożynkowy.

Miejmy nadzieję, że pogoda w tym dniu dopisze.

Redakcja