piątek , 16 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Dopiero co rozpoczęty tydzień może być trudnym okresem – zwłaszcza w oświacie i naszych domach.

Dopiero co rozpoczęty tydzień może być trudnym okresem – zwłaszcza w oświacie i naszych domach.

nie lubie poniedziakuWitamy u progu nowego tygodnia. Z jednej strony można byłoby powiedzieć, że jest to ostatni ,,normalny” tydzień przez zbliżającymi się świętami. Tymczasem – tydzień ten nie zaczął się ,,normalnie” i takowy chyba nie będzie. Wszystko za sprawą strajku jaki ma miejsce w szkolnictwie. Strajk również odbywa się w rudzkiej szkole podstawowej.

A za oknem mamy w miarę pogodny dzień, jest słońce ale również na niebie mknie wiele chmur. Miejmy nadzieję, że co najmniej taka a nie gorsza pogoda utrzyma się przez cały tydzień a potem następny  i w święta. Nie znaczy to, że nie oczekujemy na opady deszczu. Ale jeśli one nadejdą, to lepiej niech pada nocą.

Życzymy miłego dnia i całego rozpoczętego tygodnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek  8 kwietnia br. – w 19 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 98 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 267 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 19 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.33, zaś zmierzch około godz.: 20.02.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.08 zajdzie natomiast o godz. 18.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godzin i 18 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 2 godziny i 29 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 8 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 1 minutę i  48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 18 minut i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apolinarego, Augusta, Cezarego, Cezaryny, Denisa, Dionizego, Januarego i Radosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata, pół wiosenny, pół zimowy, nie każdemu bywa zdrowy, to zaświeci błyskawicą, to zasypie twarz śnieżycą”.

Przyznają Państwo, że czas mija w szalonym tempie. Dopiero co przeżywaliśmy miniony weekend a tu już za sobą mamy kolejny 2-dniowy wypoczynek. Musimy również nasz wzrok kierować do przodu, ani się bowiem nie spostrzeżemy a będziemy mieli święta Zmartwychwstania Pańskiego a potem maj. Tak, tak, nie jest to daleka perspektywa. Oby tylko kwietniowa pogoda nie popsuła nam tego okresu oczekiwania na święta i najpiękniejszy miesiąc roku. Ale w oczekiwaniu na ten okres mamy do wykonania wiele wczesno-wiosennych prac wokół swoich domów. Nie ma co czekać, trzeba się od jutra brać do roboty. Samo się nie zrobi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja