wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Dole i niedole w lokalnej piłce kopanej.

Dole i niedole w lokalnej piłce kopanej.

Biorąc pod uwagę początkową ( dotychczasową ) część nowego piłkarskiego sezonu w stosunku do drużyn z terenu naszej Gminy możemy mieć diametralnie różne odczucia. Pod naszą lupą są oczywiście wyniki uzyskiwane w klasach rozgrywek ,,A” i ,,B”, bowiem klasa ,,C” nie ruszyła jeszcze ze swoimi rozgrywkami. Dla porządku podajemy również, że nie mamy swojego reprezentanta w lidze okręgowej. I tak bardzo dobrze możemy mówić o postawie kuźniańskiej Stali która swoje mecze wygrywa, ewentualnie remisuje. Druga drużyna to Koziołki, które szły od samego początku jak burza wygrywając i remisując. Już jednak w niedzielę Koziołki na swoim boisku oberwały mocno od rezerw Rogowa. Z kolei niewiele dobrego możemy powiedzieć o wynikach i postawie BUK-u i Jankowic.

Każda z tych drużyn zdobyła zaledwie 1 oczko ( po remisie ), w pozostałych meczach drużyny te schodziły pokonane. O ile w przypadku BUK-u po przegranych pierwszych meczach mówiliśmy, że były to pechowe porażki o tyle po wczorajszym meczu w Kornowacu możemy już mówić o serii porażek.

Czy, kiedy i z kim BUK ta niechlubną serię przerwie? Trudno dzisiaj wyrokować. Jedno jest pewne, nie można załamywać rąk, tylko trzeba brać się do roboty i z meczu na mecz ciułać ligowe punkty. Nie będzie bowiem w tym sezonie łatwo. A co jak co, ale od drużyny która jeszcze niedawno miała wysokie aspiracje w okręgówce możemy wymagać godnej i efektywnej postawy w Serie ,,A”. No to do roboty!

Z kolei Jankowice po serii porażek w niedzielę zremisowały, czy to jednak zwiastuje zwrot w formie i osiąganych wynikach? Drużyna z Jankowic w minionym sezonie przyzwyczaiła nas do tego, że z boiska prawie zawsze schodziła niepokonana. Cóż więc ważnego stało się w tym sezonie? czy mamy do czynienia wreszcie z przełąmaniem złej passy?

^^^ Poniżej przedstawiamy wszystkie weekendowe wyniki jakie uzyskały nasze drużyny.

 

Klasa rozgrywek ,,A”:

** KS Kornowac            4-0            LKS ,,BUK” Rudy

Klasa rozgrywek ,,B”:

LKS Jankowice            2-2            Ocice Racibórz

LKS Zabełków            2-2            KS Kuźnia Raciborska

LKS Ruda Kozielska            3-7            Przyszłość II Rogów.

Redakcja