piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » ,,Dobry Start” – 300,- zł. wart!

,,Dobry Start” – 300,- zł. wart!

Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Wnioski o świadczenie będzie można składać drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną i ministerialny portal Emp@tia od 1 lipca 2018 roku, a drogą papierową od 1 sierpnia 2018 roku.

Z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego i sprawnego przebiegu przyjmowania wniosków oraz wypłaty świadczeń będzie uruchomiona w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach infolinia pod numerem telefonu 32/606 30 03 dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o świadczenie, jak i pracowników samorządów gminnych i powiatowych realizujących powyższy program. Infolinia będzie działała od 11 czerwca 2018 roku do 31 sierpnia 2018 roku. W dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 14.00.

*** Więcej o programie czytaj tutaj: https://men.gov.pl/ministerstwo/programy-i-projekty/program-rzadowy-dobry-start.html

Redakcja