wtorek , 21 Maj 2019
Home » Aktualności » Do wiosny coraz bliżej. Pogoda jest jednak bardzo zmienna i póki co nie przypomina jeszcze wiosny.

Do wiosny coraz bliżej. Pogoda jest jednak bardzo zmienna i póki co nie przypomina jeszcze wiosny.

Za nami jest już kolejny marcowy dzionek i niemal cały tydzień. Wszakże przeżywamy sobotę. Za sobą mamy już niespełna pierwszą dekadę marca AD 2019. Równolegle dane nam było w dniu wczorajszym ( w piątek ) obchodzić Dzień Kobiet. Mamy nadzieję, że dzisiaj rano obudziliśmy się w pełnej kondycji i w pełnym zadowoleniu z minionego dnia. Nie dopuszczamy w ogóle do siebie myśli, że ktokolwiek mógł zapomnieć o wczorajszym kobiecym święcie. Czy każdy chłop stanął na wysokości zadania? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. W każdym bądź razie, dzisiaj raz jeszcze wysyłamy serdeczne całusy do naszych Pań. Jednocześnie przypominamy naszym lepszym połowicom, że już jutro zmienia się nasza rola i to my ,,brzydki gatunek” obchodzić będziemy swoje święto – ,,Dzień Mężczyzny”. W głowie nam się nie mieści, by którakolwiek z Was mogła o tym nie pamiętać. A jak będzie zobaczymy już jutro. Tymczasem już dzisiaj od kilku godzin przeżywamy kolejny marcowy weekend. Jaki on będzie? Taki jak piątek i dzisiejszy poranek – czyli w miarę poprawny? Tyle, ze mocno wieje wiatr, a to już same w sobie może być zapowiedzią zmiany pogody.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 9 marca br. – w 78 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 68 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 297 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 78 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 10 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.39, zaś zmierzch około godz.: 18.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.13 zajdzie natomiast o godz. 17.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 33 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 2 godziny i 45 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 1 godzinę i 6 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 9 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 54 minuty i  33 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 25 minut i 32 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Mścisława, Dominik, Tarazjusz, Prudencjusz, Franciszka, Katarzyna i Przemyślibor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Gniew kochających bywa odnowieniem ich miłości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje”.

Za nami wczorajsze świętowanie Dnia Kobiet. I jak tam było? Mamy nadzieję, że bardzo sympatycznie. A może by tak tą atmosferę przenieść na kolejne dni. Jaki świat byłby wtedy piękny. Co Państwo na to? Dzisiaj mamy sobotę i przezywamy kolejny marcowy weekend, natomiast już  jutro obchodzić będziemy ….. Dzień Mężczyzny. Szanowne nasze Damy, co Wy na to?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja