środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Do weekendu kwietniowo-majowego pozostało niewiele ponad 9 dni.

Do weekendu kwietniowo-majowego pozostało niewiele ponad 9 dni.

Za oknami po lekkim załamaniu znowu powróciła piękna wiosenna pogoda. W nocy jednak było jeszcze stosunkowo chłodno. Słupek rtęci oscylował w granicach + 5°C. Mamy nadzieję, że z dnia na dzień pogoda będzie ładniejsza i cieplejsza. Nie zależy nam jednak na temperaturach charakterystycznych dla lata. Ma być ciepło i przyjemnie, nie zaś gorąco i męcząco. Przypominamy, że od kolejnego długiego weekendu ( kwietniowo-majowego ) dzieli nas już niewiele ponad 9 dni. Zapewniamy, że czas ten minie bardzo szybko. Dla osób niezorientowanych podajemy, że wystarczy tylko wziąć 3 dni urlopu ( 30 IV, 2 V, 4 V ) a będziemy mieli 9 dni wolnego w jednym ciągu. Niezłe – co? Póki jednak co, przed nami 2 niepełne tygodnie pracy i nauki. Wiosna trwa w najlepsze. Namawiamy usilnie, by w miarę możliwości spędzać czynnie czas na dworze. Błogosławieni Ci, którym dane jest codziennie przeżywać takie chwile – mamy tutaj na myśli spacery i gimnastykę poranną. Za sprawą takiego stylu życia, od samego rana jesteśmy rześcy i bardzo dotlenieni. No cóż nie pozostaje nam w takim razie nic innego jak tylko życzyć Państwu – przyjemnego współegzystowania z najpiękniejszą porą roku jaką jest wiosna.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 18 kwietnia br. w 29 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 108 dniem roku, do jego końca pozostało więc 257 dni.

I wreszcie mamy 29 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +19oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień był bardzo mglisty, w trakcie dnia słońce rozprawiło się z mgła błyskawicznie. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.11, zaś zmierzch około godz.: 20.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.46 zajdzie natomiast o godz. 19.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 55 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 18 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 24 minuty, 33 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 55 minuty, 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława i Barbara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Woda, która upłynęła nie wróci, także godzina która już minęła, nie powróci”.

Widać, że Niebiosa postanowiły nam zafundować piękną wiosnę. Od samego rana mamy słoneczny i piękny dzień. Zapewne każdy z nas ma jeszcze wiele wiosennych prac do wykonania na dworze, nie trzeba więc do tego zachęcać naszych czytelników. I pamiętajmy – kiedy już wszystko zrobimy, ……. pojawi się kolejna robota. Dlatego dzielmy swój czas w równej mierze, na pracę ale i wypoczynek. Do tego bardzo zachęcamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja