czwartek , 20 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Do świąt pozostało zaledwie 12 dni

Do świąt pozostało zaledwie 12 dni

Gswieta_coraz_blizejdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 12.12.2014 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfr tkwi jakaś ich magia? A za 10 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej zimy. Tak więc, de facto mamy jeszcze na zimowe dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą takie sobie, ale właśnie z dodatnimi temperaturami. I oto wraz z nadejściem zimy od 22 grudnia temperatura znacznie się obniżać, ale nieznacznie.  Niestety, Wigilia i Święta nie będą w śniegu i mrozie. Jedyna szansa jaka się pojawia, to opady deszczu ze śniegiem i śnieg w okolicach Wigilii, ale dodatnia temperatura prawdopodobnie roztopi wszystko. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas nie cieszy a nawet zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do świąt mamy zaledwie 12 dni w tym 8 roboczych.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 12 grudnia br., w 81 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 345 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 20 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni  pozostaje 9 dni.

To 81 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +7oC w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +5oC. Od samego rana mamy wilgotną, jesienna pogodę. Deszcz jednak nie pada. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 749 ? 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 71%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.36, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 18 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Dagmara, Edburga,  Aleksander, Ada, Przybysława i Joanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho?.

Przed nami kolejny jeszcze jesienny dzień. Z rana zapewne trochę zmarzniemy, w trakcie dnia natomiast możemy spodziewać się wszystkiego, ale nade wszystko o piękną pogodę będzie trudno. Mamy sobotę, trwa więc weekend, III weekend adwentowy. Święta są więc coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach ? materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej soboty.    Redakcja