piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Serdecznie witamy u progu kolejnego weekendu.

Do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Serdecznie witamy u progu kolejnego weekendu.

weekendTak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2016. A tak w ogóle to mamy piątek, a więc znajdujemy się o krok przed kolejnym weekendem tego roku. Za oknem mamy lekko na minusie, temperatura nocą sięgała jednak aż ?6°C. Pomimo, że za 6 dni nadejdzie kalendarzowa zima. O śniegu i wielkiej zimie możemy sobie tylko pomarzyć. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie spędzimy na lodzie ale bez wielkiego śniegu. Tym samym, ludowe porzekadło ? Barbara po lodzie, Boże Narodzenie po wodzie raczej się nie sprawdzi. A od świąt dzieli nas 6 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Mamy radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Dzisiejszą naszą radość zburzyło poranne zdarzenie z Rud z ul. Cysterskiej, gdzie we wczesnych godzinach porannych śmierć poniósł mieszkaniec Rud.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 16 grudnia br., w 83 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 349 dniem roku, do jego końca pozostało więc 16 dni.

To już doprawdy 83 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Dzień od samego rana jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 759 ? 756 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 76%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o tak samo długi jak czwartek. Jest on już o 7 godzin i 50 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!? ? Jan Paweł II.

Wiemy, że trudno jest ogarnąć dzisiejszy stan rzeczywistości. Prawda jednak jest taka, że mamy kilka dni do świąt. Najwyższa więc pora, by do świąt zacząć się przygotowywać z wielką powagą i starannością. Święta to nie są zwykłe dni, w związku z tym pod wieloma względami musimy do niech przygotować się w sposób szczególny. Postarajmy się, by tak było w każdym naszym domu i każdej rodzinie. Swoim wzrokiem sięgnijmy trochę dalej niż zazwyczaj i otoczmy swoją opiekę wszystkich samotnych, tak by nikt z nich w czas świąt nie czuł się osamotniony.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja