piątek , 17 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Do świąt pozostało nam nieco ponad 4 dni! Witamy we wtorek Wielkiego Tygodnia.

Do świąt pozostało nam nieco ponad 4 dni! Witamy we wtorek Wielkiego Tygodnia.

Po pogodnym poniedziałku obudził nas równie pogodny wtorek. Tyle tylko, że nocą i nad ranem słupek rtęci spadł 2,5 stopnia poniżej zera. Stało się więc tak jak zapowiadaliśmy – front zimnego powietrza znad Skandynawii przyniósł nam mocny spadek temperatury.

Tymczasem za nami jest już pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia. Czas w sposób nieubłagany biegnie i biegnie bardzo szybko. Nawet się nie zorientujemy a tu już nadejdą Triduum Paschalne a po nim święta. Radosne to święta, starajmy się więc tą radość przenieść do naszych rodzin i środowisk.

Święta idą, ale przed nami w dalszym ciągu jest wiele niewykonanych wiosennych prac. Jeszcze się z nimi na dobre nie rozprawimy a zapewne trzeba będzie chwytać za kosiarkę. Trawa bowiem nie będzie wiosną próżnować. Pokazuje to każdego kolejnego dnia. Już niebawem trzeba będzie ją kosić bankowo.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek  16 kwietnia br. – w 27 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 106 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 259 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 27 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2,5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 58 – 33%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.15, zaś zmierzch około godz.: 20.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.51 zajdzie natomiast o godz. 18.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godzin i 47 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 3 godziny i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 16 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 32 minuty i  31 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 47 minuty i 34 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Ernest, Jan i Lidia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że miniony tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? Kolejny weekend jest już przecież za nami. A miesiąc kwiecień przekroczył swoją połówkę. No i oszałamiającym tempie święta idą. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy okres roku – maj i czerwiec. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że wiosna ma swój urok. To wszystko jest przed nami. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny okres wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja