wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Do świąt pozostało 9 dni

Do świąt pozostało 9 dni

kogut piejeW dniu wczorajszym rozpoczęliśmy III tydzień Adwentu. Co ten fakt oznacza, każdy z nas wie doskonale. To tyle, że tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2015. A tak w ogóle mamy wtorek, a więc za nami jest jeden z ostatnich weekendów tego roku. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie spędzimy bez mrozu i bez śniegu. Możemy to skwitować tylko jednym właściwym słowem. NIESTETY! A od świąt dzieli nas 8 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Za niedługo trzeba się będzie zabrać za ….. gotowania.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 15 grudnia br., w 84 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 348 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 17 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 6 dni.

To 84 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +4°C w tej chwili wynosi około +2°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +3°C. Od samego rana mamy typową jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 76%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.39, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 15 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze?.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!? ? Jan Paweł II.
Zimy jak nie było tak jej nie ma. Jaka jednak będzie świąteczna pogoda, dzisiaj trudno jest dokładnie wyrokować, póki co meteorolodzy spierają się o to, czy będzie namiastka zimy, czy też będzie bardziej jesiennie niż zimowo. W każdym bądź razie wielkiej zimy nie będzie. No to czekamy na ostateczne uzgodnione stanowisko wszystkich ,,przepowiadaczy? pogody. Ale nie ukrywamy, że informacja ta jest jedną z bardziej kluczowych w temacie świątecznym. Według naszej wizji i doświadczeń ? święta będą raczej bez mrozu i raczej bez śnieg. Będą jednak pełne radości, zdrowe i szczęśliwe. Tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego wtorku.         Redakcja