środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Do końca maja pozostał nam dokładnie tydzień. Maj zakończymy Bożym Ciałem.

Do końca maja pozostał nam dokładnie tydzień. Maj zakończymy Bożym Ciałem.

No to mamy za sobą 3 dni kolejnego tygodnia maja. Możemy powiedzieć, że w środę dane nam było przeżyć pod względem pogody piękny dzień. W wielu miejscowościach dokoła nas z rana padał deszcz – nas jednak oszczędziło. Kolejne dni według meteorologów będą bardzo podobne. Oczywiście przy takiej pogodzie nie da się wykluczyć wystąpienia burz oraz przejściowych opadów deszczu. Powiedzmy jednak szczerze – one są wskazane albo wręcz konieczne. Na myśli mamy oczywiście deszcz a nie burze i ekstremalne zjawiska. Przypominamy naszym czytelnikom, że w dniu dzisiejszym obchodzimy kolejne urodziny ks. Dziekana Jana Rośka. Mamy nadzieję, że popołudniu wspólnie spotkamy się w kościele, by razem modlić się w intencji dzisiejszego solenizanta. Już teraz jednak śpiewamy solenizantowi– 100-lat!!! No i oczywiście życzymy dużo, dużo zdrowia i jeszcze więcej uśmiechu na zawsze rozweselonej twarzy księdza Jana.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 24 maja br. w 65 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 143 dniem roku, do jego końca pozostały więc 222 dni.

I wreszcie mamy 65 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.06, zaś zmierzch około godz.: 21.16.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.48 zajdzie natomiast o godz. 20.38 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 47 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 24 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 34 minuty, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 47 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dagmara, Jan, Joanna, Maria, Milena, Wincenty i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie oceniaj człowieka po jego butach. Nigdy nie wiesz, ile musiał przejść boso”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Weronika chustkę zrzuci, wiosna od nas się odrzuci”.

Mamy czwartek, pod względem pogody bardzo ładny dzień – jest ciepło. W nieodległej perspektywie mamy kolejny, tym razem już ostatni majowy weekend. No cóż można w takim dniu powiedzieć? Ano życzymy Państwu pogody ducha, wiele radości i rodzinnego ciepła. Zachęcamy w dalszym ciągu do bycia aktywnymi, wszakże – w zdrowym ciele, zdrowy duch. Pamiętajmy o tym zawsze, niezależnie od tego jaką mamy aktualnie pogodę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja