wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Do końca 2016 r. pozostało nam niewiele ponad 3 dni. Witamy serdecznie.

Do końca 2016 r. pozostało nam niewiele ponad 3 dni. Witamy serdecznie.

Święta BN mamy za sobą. Za nami jest również świąteczny weekend. Wczorajszy dzień wielu z nas adoptowało się na powrót do poświątecznej rzeczywistości. Tyle tylko, że oto w zakresie świętowania czekają nas jeszcze 2 akty ? pierwszy 2-dniowy sylwestrowo-noworoczny już za 3 dni, drugi 3-dniowy związany ze świętem 3 Króli.   W 2016 r zostały nam już tylko 4 dni z Sylwestrem po czym wkroczymy w kolejny nowy rok 2017. Ten ubiegający czas musi na nas odciskać niesamowite wrażenie. Na dworze mamy jesienny poranek, niebo jest pogodne, ale słońce na przemian przegania się w swoich rolach z chmurami. W tym miejscu musimy jednak wspomnieć o prognozie pogody na 14 kolejnych dni. Otóż już od dzisiejszej nocy wraca mróz, nawet kilku stopniowy, będzie on trwał minimum 2 tygodnie. Za dnia temperatura w sposób oczywisty podniesie się ale niewiele ponad zero. Pogoda więc stanie się zimowa a jedynie pytanie jakie pozostaje dzisiaj bez odpowiedzi brzmi ? czy w tym czasie spadnie śnieg? Dopiero on jest bowiem dopełnieniem tego, że będziemy mówić o prawdziwej zimie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 28 grudnia br., w 8 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 363 dniem roku, do jego końca pozostały więc 3 dni.

To już doprawdy 8 dzień tegorocznej zimy, do jej końca pozostaje 81 dni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi  około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Dzień od samego rana jest na przemian ? pochmurny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 757 ? 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 79%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc ma więc 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc już o 3 minuty dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Jest on o 7 godzin i 56 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia zaczęło nam przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teofila, Antoni, Ema, Dobrowieść i Godzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewiniątek czas pokaże, jaka pogoda w marcu się okaże?.

Powoli kończy nam się 2016 r. Za niedługo będziemy go podsumowywać, po to by wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość. A najbliższą przyszłością jest rok 2017. Już za kilka dni wejdziemy w nowy rok z wielkimi nadziejami, ale nie ukrywajmy, że również z pewnymi obawami. Dlaczego? Ano dlatego, że różne rzeczy słyszymy w kwestii tego, co też czeka Świat, Europę, Polskę i oczywiście nasze małe Ojczyzny. Zapowiedzi są różne, jest jednak dokładnie tak samo jak w przypadku prognoz pogodowych. Dopiero po czasie okazuje się, jak to będzie naprawdę. Musimy więc w Nowy Rok wejść z nadzieją i podniesionymi głowami i być kowalami swojego życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy. Do końca 2016 r. mamy nieco ponad 3 dni!    Redakcja