środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Do końca 2015 r. pozostały niespełna 3 dni

Do końca 2015 r. pozostały niespełna 3 dni

kogucikDo końca roku 2015 pozostały nam niespełna 3 dni. Niewiele więc czasu mamy do powitania nowego roku. Ostatnie dni roku zazwyczaj sprzyjają temu by zrobić podsumowanie tego co jest za nami, oraz by zakreślić wstępne plany na kolejny rok. Nie trzeba być wytrawnym myślicielem, by wiedzieć, że podstawą tego co było, jak i tego co będzie jest dobre zdrowie. Kiedy ono dopisuje to wtedy wszystkie sprawy toczą się lepiej. Patrząc na prognozy pogody widzimy, że wreszcie czekają nas mroźne noce i dni. Bardzo mocno namawiamy wszystkich naszych czytelników, aby w takich warunkach bywać dłużej na dworze. Mroźne powietrze i niska temperatura są tak zdrowe, że nasze organizmy mogą odżyć. Poza tym, potrzebujemy każdej dawki promieni słonecznych, a dzisiejszy dzień będzie chwilami słoneczny, więc będziemy mogli trochę podładować akumulatory w tym zakresie.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 29 grudnia br., w 8 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 363 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 3 dni.

To 8 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +4oC. Od samego rana mamy nadal jesienną pogodę. To jednak już jutro się zmieni. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 758 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 76%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku, ale dzień jest już o 3 minuty dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Trofim, Jonatan, Gerarda, Dominik, Marcin, Tomasz, Gosław, Dawid, Gerard. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nienawidzą Cię, bo niczego im nie zazdrościsz…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Późna zima, długo trzyma?.

Z dnia na dzień dnia powinno nam przybywać, najpierw powoli a potem coraz więcej. Powszechnie mówi się, że na Nowy Rok dnia przybywa o barani skok. Trudno zdefiniować ten ,,skok? zwłaszcza w wymiarze czasowym. Ale coś nam się wydaje, że musi on być zauważalny dla oka skoro od pokoleń wspominają o tym ludowe porzekadła. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe widzimy, że trudno jest w perspektywie 2 tygodni mówić o realnych opadach śniegu. Mróz owszem przytrafi się i to nawet silny, ale śniegu póki co nie widać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja