poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Do kalendarzowej zimy pozostało raptem 10 dni.

Do kalendarzowej zimy pozostało raptem 10 dni.

Gdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 12.12.2018 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfrach tkwi jakaś ich magia? A za 10 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej zimy kalendarzowej. Tak więc, de facto mamy jeszcze na prawdziwe zimowe dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą jednak już bardziej przełomowe zmierzające w stronę prawdziwej zimy. Przewidywane są bowiem już od jutra narastające mrozy a potem opady śniegu. I tak będzie do samego nadejścia zimy w kalendarzu i świąt. Każdej nocy będzie już ,,murowany” i pewny mróz, ale za dnia tylko w niektóre dni temperatura sięgnie ,,minusa”. Czy taka prognoza zwiastuje, że Wigilia i Święta będą w śniegu i mrozie? Odpowiedź może być tylko jedna – jest to mało prawdopodobne. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas nie ucieszy a wielu najzwyczajniej zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do świąt mamy zaledwie 11 dni w tym 8 roboczych.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 12 grudnia br. w 81 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 346 dniem roku, do jego końca pozostało więc 19 dni.

Przeżywamy 81 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +2oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.57, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.36 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 7 godziny i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 18 sekund. 12 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 12 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 minut i 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Dagmara, Edburga,  Aleksander, Ada, Przybysława i Joanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”.

Przed nami kolejny, jeszcze jesienny dzień ( pomimo, że śniegiem trochę sypnęło ), ale do zimy coraz bliżej. Zapewne jeszcze dzisiaj nie zmarzniemy, ale już jutro możemy spodziewać się wszystkiego, ale nade wszystko o piękną pogodę będzie trudno. W takiej scenerii przeżywamy II tydzień Adwentu. Święta są coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach – materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja