środa , 4 Grudzień 2019
Home » Aktualności » Długi letni weekend trwa.

Długi letni weekend trwa.

Za nami bardzo intensywny świąteczny dzień a dla wielu z nas przed nami jeszcze 3-dniowy letni weekend. Uczestniczyliśmy w każdym elemencie wczorajszego świętowania, dlatego właśnie jesteśmy lekko zmęczeni. To jednak nic, ważne jest to, że w chwilach uroczystości kościelnych na dziedzińcu Opactwa  mieliśmy ładną pogodę, co umożliwiło zrealizowanie tego wszystkiego co zostało zaplanowane. Słońce grzało w sposób umiarkowany. Tak w sam raz. Od razu jednak trzeba powiedzieć, że wczorajsza temperatura w żadnym calu nie przypominała tej sprzed kilku dni, kiedy to sięgała +32oC w cieniu.

W ten oto sposób wczorajsze świętowanie ( Odpust parafialny ) minął nam przy idealnych i optymalnych warunkach pogodowych. Stąd też wczoraj Rudy pękały w szwach ze względu na wielką ilość gości, pielgrzymów i turystów. Goście w Rudach byli niemal wszędzie, trudno było znaleźć wolne miejsce do parkowania, wolną ławkę, albo miejsce w lokalu konsumpcyjnym. To dobrze, świadczy to bowiem o tym, że nasza miejscowość żyje i stanowi atrakcję dla wielu osób.

A dzisiaj de facto kontynuujemy rozpoczęty wczoraj długi weekend – tym razem aż 4-dniowy. Mamy nadzieję, że tak właśnie jest w przypadku większości z nas.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczny piątek 16 sierpnia br. – w 56 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 228 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 137 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 56 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 62 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.01, zaś zmierzch około godz.: 20.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.37 zajdzie natomiast o godz. 20.05 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 22 minuty. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 16 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 57 minut i 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 22 minut i 43 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Domarad, Emil, Joachim, Roch i Stefan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie ten szczęśliwy co wszystkie kwiaty zrywa, lecz ten co jeden zerwie i szczęściem go nazywa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje”.

Za nami świąteczny czwartek, przed nami natomiast długi letni weekend. Powinniśmy mieć również świadomość tego, że do końca tegorocznych wakacji mamy nieco ponad 2 tygodnie. To dużo i mało, w zależności od tego z jakiej perspektywy oceniamy ten fakt. Mamy jednak świadomość tego, że już na samą myśl o ich końcu, wielu osobom cierpnie skóra. Wiemy przecież co to oznacza. Niestety, czas ma jednak to do siebie, że biegnie i biegnie. A my wobec takiego stanu rzeczy jesteśmy bezsilni. Póki jednak co cieszmy się tym, że mamy długi wakacyjny weekend!!!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego piątku.

Redakcja