środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Decyzją Sądu pijany kierowca zostanie aresztowany. Grozi mu nawet 5 lat!

Decyzją Sądu pijany kierowca zostanie aresztowany. Grozi mu nawet 5 lat!

W minioną sobotę pisaliśmy na naszych łamach o pijanym kierowcy autobusu który został zatrzymany – ,,na gorącym uczynku” kiedy prowadził autobus z grupą dzieci. Autobus przejeżdżał przez Rudy i został zatrzymany w Rudzie Kozielskiej. Prosimy przeczytać nasz pierwszy materiał w tej sprawie: http://znadrudy.pl/aktualnosci/kolejny-pijany-morderca-na-naszych-drogach-przewozil-autobusem-grupe-dzieci-wolamy-glosno-s-o-s-opamietajmy-sie/

Dzisiaj przedstawiamy drugą odsłonę tej sprawy. Jak informuje raciborska policja – Sąd Rejonowy na podstawie zebranych materiałów na wniosek Prokuratora Rejonowego w Raciborzu zastosował wobec 61-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło 6 września br. Wówczas po godzinie 15.00 dyżurny komendy policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą osobę wynikał, że w kierunku Kuźni Raciborskiej jedzie autobus, którego kierujący może być pijany. Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał wskazany bus do kontroli w Rudzie Kozielskiej na ulicy Raciborskiej. Mundurowi od razu wyczuli od 61-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto stróże prawa, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych ustalili, że posiada on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Obowiązują one do 2020 i 2022 roku. W autobusie podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety.

Materiały postępowania trafiły do raciborskiej prokuratury, która złożyła wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W sobotnie przedpołudnie sąd przychylił się do złożonego wniosku, tak więc najbliższe trzy miesiące 61-letni podejrzany spędzi w izolacji. Grozi mu nawet do 5 lat pobytu w więzieniu.

Autor: KPP Racibórz.

Redakcja