niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » ,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”. Witamy w przepiękny niedzielny poranek.

,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”. Witamy w przepiękny niedzielny poranek.

Powiedzmy to głośno i obiektywnie, pogoda na dworze w ostatnich dniach spełnia w pełni standardy wiosenne. W ostatnich dniach mocno się ociepliło, nie pada jednak wiosenny deszcz. Tak bardzo potrzebny do właściwej wegetacji roślin. Nocą jednak  temperatura spada w okolice 5 kresek na plusie. Sobota od samego rana po noc była przecudownym dniem. Wygląda na to, że w takiej scenerii minie również cały dzisiejszy dzień. Jak będzie kształtować się pogoda w trakcie całego kolejnego tygodnia będzie dla nas bardzo ważne.

Bardzo nam na zależy na dobrej pogodzie, wszakże już za kilka dni rozpoczynamy długi weekend kwietniowo-majowy. Dobra pogoda jest podstawowym warunkiem by ten okres spędzić efektywnie i efektownie. W sumie dni odpoczynku możemy mieć aż 9! Patrząc na prognozy długoterminowe możemy mieć nadzieję na to, że długi weekend będziemy mogli spędzić w ładnej pogodzie. Nie dąsajmy się jednak na aurę, kiedy ona ,,poczęstuje” nas przejściowym opadem. Ewentualny przelotny deszcz potraktujmy więc jako sprzymierzeńca w naszym i roślin życiu.

A bieżące dni są już długie, wieczorem zmrok zaczyna zapadać wyraźnie po 20.00. To wszystko stwarza to, że chce się być na dworze, bo dzień jest już bardzo długi. W takich warunkach przeżywamy kolejny kwietniowy weekend. Miłego weekendowania więc życzymy w drugiej części weekendu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 22 kwietnia br. w 33 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 112 dniem roku, do jego końca pozostały więc  253 dni.

I wreszcie mamy 33 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +21oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień był bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.02, zaś zmierzch około godz.: 20.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.38 zajdzie natomiast o godz. 19.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 13 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 9 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 22 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 10 minut, 15 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 9 minut, 51 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Kaja, Leon, Leona, Leonia, Leonid, Łukasz, Teodor i Wanesa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”.

Postanowiliśmy, że powyższe przysłowie ( hasło ) będzie naszą myślą przewodnią również na ten rok. Chcemy bowiem skutecznie namawiać Państwa do wspólnego porannego i wieczornego biegania i ćwiczenia. Słowo ,,wspólnego” w naszym rozumieniu oznacza, że każdy z nas uczestniczy w tej akcji w dowolnie wybranej przez siebie chwili i miejscu. Póki co, nie będziemy organizować miejsc w których wszyscy zbieramy się o jednej porze w tym samym miejscu. Codziennie będziemy naszych czytelników namawiać do tego, aby nie zwlekać z decyzją, tylko przemóc się i uciekamy na dwór. Zbliżający się długi majowy weekend może być doskonałą po temu okazją.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja